Türkiye

Babacan AKP’den İstifa Etti

UHA HABER / Eski Başbakan yardımcısı, ekonomiden sorumlu eski bakan ve eski dışişleri bakanı Ali Babacan AKP’den istifa etti. Babacan istifasına partinin yönüyle ilgili derin farklılıkları gerekçe olarak gösterdi.

Babacan açıklamasında, şimdiki koşullar altında Türkiye’nin geleceği için yeni bir vizyona ihtiyacı olduğunu söyledi. Babacan, her alanda doğru analize, yeni geliştirilmiş stratejilere, planlara ve programlara ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Babacan, Türkiye’nin şimdiki zamanı ve geleceği için yeni bir başlangıcın önlenemez hale geldiğini de belirtti. Ali Babacan, kendisi ve birçok çalışma arkadaşının bu çabada tarihi sorumluluk hissettiğini de vurguladı.

Babacan’la eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün bu yıl içinde yeni bir parti kuracakları belirtiliyor.

Babacan AKP hükümetinin ilk yıllarında ekonomi ve dışişleri bakanı olarak görev yaptı. 2009-2015 yılları arasında da başbakan yardımcısı olarak görevini sürdürdü.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı / ANKARA, VOA

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir