Türkiye

AYM’den ‘hak ihlali’ kararı ile ilgili açıklama

UHA HABER / Anayasa Mahkemesi, “Karar AYM’nin bazı akademisyenlerin imzaladığı bildiride yer alan düşünceleri paylaştığı ve desteklediği anlamına gelmez” açıklamasında bulundu.

Akademisyenlerden, Anayasa Mahkemesinin hak ihlali kararına tepki geldi.

1071 akademisyenin imzasıyla yayımlanan bildiride, “Terörle mücadele ettiği için devleti suçlayan ifadeler, dünyanın hiçbir ülkesinde ifade özgürlüğü olarak değerlendirilmez” denildi.

Tepkilere cevap veren Anayasa Mahkemesi’nden yazılı bir açıklama geldi.

Açıklamada, “Hak ihlali kararı, bildiride yer alan düşünceleri paylaştığımız ya da desteklediğimiz anlamına gelmez. AYM’nin hiç bir şekilde katılmadığı sözler de ifade özgürlüğü kapsamında kalabilir” denildi.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı / ANKARA, TRT Haber

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir