Sağlık & Yaşam

Avustralya’da panikleyen kanguru gece yarısı camı kırarak eve girdi

Avustralya’nın Melbourne kentinde bir aile, sabaha karşı pencerelerini kırarak eve giren kanguru nedeniyle büyük korku yaşadı.

30 kilo ağırlığındaki hayvan panik içinde girdiği evden geri çıkmak isterken bir camı daha kırarak yaralandı.

Aile üyelerinin banyoya kilitlemeyi başardığı kanguru vücudundaki cam kesiklerine ve kan kaybına karşın hayattaydı.

Olaya müdahale eden Manfred Zabinskas isimli kurtarma görevlisi, sakinleştirici verilen kanguruyu banyodan güvenli bir şekilde çıkarabildi.

Evin içindeki durumu, “Aile çok kan kaybeden kangurunun durumundan oldukça endişeliydi.” diye anlatan Zabinskas, bu canlıların yaşam alanlarının daralmasının böyle “karşılaşmalarda” etkili olduğunu söyledi.

Melbourne kanguru

Kangurunun durumu iyi

BBC’ye konuşan kurtarma çalışanı Zabinskas, keseli hayvanın, bir köpek ya da arabadan korkarak eve zıplamış olabileceğini söyleyerek, “Tam bir panik içinde hareket etmiş olmalı.” dedi.

Ülkenin en kalabalık ikinci kenti olan Melbourne’ün Deer Park isimli banliyösü, kanguruların yaşam alanları ile çok yakın bir konumda yer alıyor.

Melbourne kanguru

Bir yaban hayatı merkezinde tedavi altına alınan kangurunun durumunun iyi olduğu açıklandı.

Kalk Gidelim Başlıyor!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir