Şehir Haberleri

ATO’dan Sanayi ve Teknoloji Bakanı’na ziyaret

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran başkanlığındaki ATO heyeti, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank‘ı ziyaret etti.

Türkiye’nin ekonomik bir taarruzla karşı karşıya bulunduğunu belirten Baran, “Bunu ilk kez yaşamıyoruz, önceki yıllarda da yaşadık. İnanıyorum ki kısa sürede bu taarruzu da atlatıp normal yaşantımıza döneceğiz” diye konuştu. Baran, ATO’nun çalışmaları hakkında da Bakan Varank‘a bilgi verdi.

ATO Başkanı Baran‘ın Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca hayata geçirilen 16 maddelik eylem planıyla ilgili olumlu görüşlerini ifade etmesi üzerine Bakan Varank, eylem planını sanayicinin ve üreticinin üzerindeki yükü azaltmak amacıyla hazırladıklarını vurgulayarak, “Üreticinin ve sanayicinin yanında olduğumuzu, onları düşündüğümüzü gösterdik” dedi.

-ATO MECLİS ÜYELERİ DE SORUNLARINI ANLATTI-

ATO Başkanı Gürsel Baran‘ın ardından Bakanlığın çalışma alanındaki sektörlerde faaliyet gösteren ATO Meclis Üyeleri de söz alarak karşı karşıya kaldıkları sıkıntıları ve çözüm önerilerini dile getirdiler. Kendisine iletilen konularla ilgili notlar alan Bakan Varank‘a eğitim ve sağlık iş kollarının da KOBİ kapsamına alınmasıyla ilgili talepler iletildi.

ATO Başkanı Baran, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank‘a ATO üyelerinin sorunlarını ve çözüm önerilerini içeren bir dosya da sundu. Bakan Varank‘ı ziyareti sırasında ATO Başkanı Baran‘a ATO Meclis Başkan Yardımcısı Alaattin Doğan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Halil İbrahim Yılmaz ve Temel Aktay, Yönetim Kurulu Üyeleri Adem Ali Yılmaz, Edip Balcı ve Halil İlik, ATO Meclis Üyeleri Çetin Çataloğlu, Emre Yörük, Hakan Tarhan, Murat Agçabağ, Sadık Ekinci ve Üner Karabıyık ile ATO Bilişim Teknolojileri Meslek Komitesi Başkanı Ömer Faruk Kayaaslan eşlik etti.

ANKARA, UHA HABER

Kalk Gidelim Başlıyor!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir