Türkiye

‘ATAK’lar Pençe Harekatı’nda terör hedeflerini vurdu

UHA HABER / Pençe-2 Harekatı’na havadan destek veren ATAK taarruz helikopterleri tespit edilen PKK terör örgütü hedeflerini imha etti.

rak’ın kuzeyindeki terör yuvalarına yönelik 27 Mayıs’ta başlatılan Pençe Harekatı’nın kapsamı genişletildi. Mehmetçik Hakurk’un güneyinde Pençe-2 Harekatı’nı başlattı.

Milli Savunma Bakanlığının sosyal medya hesabı Twitter’dan, Pençe-2 Harekatı’nda görev alan ATAK helikopterlerinin terör örgütü PKK hedeflerini vurduğu görüntüler paylaşıldı.

Harekata havadan destek veren ATAK helikopterleri ile ilgili paylaşımda, “Irak kuzeyinde devam eden Pençe-2 Harekâtı’na havadan destek veren ATAK taarruz helikopterlerimiz tespit edilen PKK terör örgütü hedeflerini imha etti.” ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan, harekatın başlangıcından bugüne kadar bölgede toplam 68 terörist etkisiz hale getirildi.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı / ANKARA, TRT Haber

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir