Gündem

Askeri kaynaklar: Bölgede süre dolduğunda çekilmezlerse vurulacaklar

UHA HABER / ABD ile varılan mutabakatla terör örgütüne tanınan çekilme süresi bitmeye yaklaştı. Terör örgütünün her faaliyeti yakından takip ediliyor. Süre dolar dolmaz ise güvenli bölgeden çekilmeyen tüm teröristler etkisiz hale getirilecek.

Mustafa Kemal ATATÜRKAKŞAM Gazetesi‘nde yer alan TRT Haber‘in haberine göre,Türkiye ile ABD arasında, Barış Pınarı Harekatı’na 120 saat ara verilerek PKK/YPG’nin güvenli bölgeden çekilmesi amacıyla sağlanan mutabakatta geri sayım sürüyor.

Askeri kaynaklardan yapılan bilgilendirmeye göre, terör örgütü üyelerinin her hareketi takip ediliyor.

Teröristlerin çekilmesi için verilen sürenin dolmasının ardından bölgedeki tüm teröristlerin etkisiz hale getirilecek.

Ayrıca, Suriye Savunma Bakanlığı ile herhangi bir görüşmenin söz konusu olmadığı belirtiliyor.

BÖLGEDE 10-15 BİN TERÖRİST VAR

Türkiye, ABD ile sıkı ve koordineli şekilde çalışmaya devam ederken, terör örgütünün de ABD nezaretinde bölgeden çıkışı sürüyor.

Bölgeden şimdiye kadar 125 araçlık konvoy çıkışı gerçekleşti. Terör örgütü üyelerinin Haseke istikametine doğru gittiği belirtiliyor.

Bölgede ise 10 ila 15 bin silahlı terörist olduğu biliniyor.

ABD’nin 30 bin tır silah yardımı yaptığı teröristlere, 30-35 bin kişilik silahlı gücü donatacak seviyede hafif ve ağır silah ile mühimmat desteği verildiği tahmin ediliyor.

HAREKATIN BAŞLAMASI İLE SÖZDE LİDERLER KAÇTI

Ortaya çıkan yeni bilgiler terör örgütünün Barış Pınarı Harekatı ile nasıl darbe aldığını da gözler önüne seriyor.

Harekatın ilerlemesi ile bölgede faaliyet gösteren terör örgütünün sözde liderlerinin bölgeyi anında terk ettiği ortaya çıktı.

AMAÇ 440 KİLOMETRELİK ALANDA GÜVENLİ BÖLGEYİ OLUŞTURMAK

Türk Silahlı Kuvvetlerinin bölgedeki önceliği 120 kilometrelik alanı temizleyerek, 440 kilometrelik alanda Güvenli Bölgeyi oluşturmak. Suriye’de stratejik bir yol olan M4 karayolu oluşturulacak Güvenli Bölge için büyük önem arz ediyor. TSK ve Suriye Milli Ordusu, bu hattın güneyi kontrol edilecek şekilde düzen alıyor.

Askeri kaynaklar, 120 kilometrelik alanın tamamının kontrol altında olduğunu bildirdi.

OPERASYONDA SİVİL HASSASİYETİ ÜST DÜZEYDE

Operasyon başlangıcından bu yana büyük bir titizlikle yürütülüyor. Sivil hedefler kesinlikle ateş hattına alınmıyor. Sivil kıyafetlerin arkasına saklanan teröristler ise yakından takip ediliyor.

Terör örgütünün hudut hattı boyunca kurduğu tüneller ve mevziler de tek tek tespit ediliyor. Tünellerin bazıları kilometrelerce devam ederek şehirleri evlere bağlıyor.

ÖRGÜT 650 DEAŞ’LIYI SERBEST BIRAKTI

Terör örgütü YPG/PKK bölgenin kontrolünü kaybetmesinin ardından 650 DEAŞ’lı teröristi serbest bıraktı.

TESLİM OLAN TERÖRİSTLERİN SAYISI 40’I GEÇTİ

Teslim olan teröristlerin sayısı 40’ı geçti. Yakalanan ve yaralananlarla birlikte toplam sayının 90’ı bulduğu belirtiliyor.

İSTANBUL / UHA Haber Ajansı

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL 1990 yılında Bingöl’de dünyaya geldi. İlköğretiminin ilk iki yılını Bingöl’ün Sancak beldesinde okuduktan sonra İlköğretiminin geri kalanına İstanbul’da devam etti. 2007 yılında Erenköy Kız Lisesi’nden mezun oldu. 2009 yılında girdiği üniversite sınavında Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünü kazandı. Üniversite yılları boyunca İzmit Belediyesi’nin Sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. 2012 senesinde Haber7.Com’da stajını yaptı. 2015 yılının Nisan ayında çalışmalarına başlayan Neoldu.Com’un ilk editör kadrosunda yer bulan Basayoğul, birçok alanda araştırma haberlerine imza attı.. 2017 yılında Neoldu.com’daki işinden ayrıldı. Şuanda (UHA) Uluslararası Haber Ajansı'nda Araştırma Haberciği çalışmalarına devam eden Basayoğul, Fotoğrafçılığa olan ilgisinden dolayı Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü de okudu. Bugüne kadar yaptığı Araştırma Haberler ile adından söz ettiren Kader Basayoğul, güzel sanatlara da olan hayranlığından, ileri düzeyde fotoğrafçılık kursuna devam ediyor,
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir