Sağlık & Yaşam

Arjantinli Emiliano Limia’nın Türkiye günlüğü

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının verdiği bursla Türkiye’de gazetecilik eğitimi alan Emiliano Limia, hayatının en güzel deneyimini yaşadığını söylüyor.

Mustafa Kemal ATATÜRKYurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının verdiği “Türkiye Bursları” ile gazetecilik eğitimi alan Arjantinli Emiliano Limia, Arjantin’deki ve bölgedeki gelişmeleri tüm dünyaya ve Türkiye’ye duyuruyor.

Her şey ne çabuk geçti. Türkiye göz açıp kapayıncaya kadar geçen renkli bir rüya gibiydi. Bir defter dolusu bilgi, kültür ve anıyla dönüyorum ülkeme. Türkiye bana defterlere sığmayacak kadar büyük bir yaşam hediye etti.

Limia, Türkiye’de yaşadıklarını böyle anlatıyor.

“Böyle büyük bir dünyayla karşılaşacağımı bilmiyordum”

İyi bir gazetecilik eğitimi almak için Arjantin’den Türkiye’ye geldiğini söyleyen Limia, böyle büyük bir dünyayla karşılaşacağını bilmiyordu.

Arjantinli genç, Türkiye Bursları sayesinde hayatının en güzel deneyimini yaşadığını da belirtiyor.

Aynı zamanda akademik olarak da geliştim. Bana bu fırsatları veren hocalarımı asla unutmamam.”

Emiliano’nun kültürünü yaşayarak öğrendiği Türkiye’de ise yaşadıkları bir videoda kayıtlı.

Kaynak: TRT Haber

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir