Gündem

Araştırmacı-Gazeteci Basayoğul gazeteciliğe döndü

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı, yeni yayın döneminde araştırma yazılarıyla isim yapmış Kader Basayoğul’u yayın ailesine kazandırdı.

Kader Basayoğul’un, ilk Araştırma Yazısı ; ‘Ortadoğu’da ‘Kadın Olmak’, Ortadoğu’da ‘Kadın Hakları’ nelerdir?‘ bugünden itibaren (UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘nda ve (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı‘nda yer alıyor.

Kader BASAYOĞUL kim?
1990 yılında Bingöl’de dünyaya geldi. İlköğretiminin ilk iki yılını Bingöl’ün Sancak beldesinde okuduktan sonra İlköğretiminin geri kalanına İstanbul’da devam etti.

2007 yılında Erenköy Kız Lisesi’nden mezun oldu. 2009 yılında girdiği üniversite sınavında Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünü kazandı.

Üniversite yılları boyunca İzmit Belediyesi’nin Sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. 2012 senesinde Haber7.Com’da stajını yaptı. 2015 yılının Nisan ayında çalışmalarına başlayan Neoldu.Com’un ilk editör kadrosunda yer bulan Basayoğul, alanında birçok önemli araştırma haberlerine imza attı.

2017 yılında Neoldu.com’daki işinden ayrılan Kader Basayoğul, şuanda (UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘nda Araştırma Haberciği çalışmalarına devam edecek.

Basayoğul, güzel sanatlara ve fotoğrafçılığa olan ilgisinden dolayı Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü de okudu.

Bugüne kadar yaptığı Araştırma Haberler ile adından söz ettiren Kader Basayoğul,  halen ileri düzeyde fotoğrafçılık kursuna devam ediyor.

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Veysel KAVRAYAN
Veysel KAVRAYAN
Veysel Kavrayan, (Eğitimci-Yazar-Gazeteci) Kocaeli’nde doğdu. İktisat Bölümü ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. Pedagojik Formasyon Eğitimi aldı. Halen Medya ve İletişim eğitimi almaktadır. Kısa bir süre eğitim alanında görevlerde bulundu. Uluslararası bir prestij kozmetik firmasında Ankara Bölge Koordinatörü olarak çalıştı. Dünya Güzellik Yarışmaları Türkiye Başkanı Süha Özgermi'yle beraber önceleri baş asistanlık, sonrasında ortaklık yaptı. Türk Dünyası konusunda araştırmaları bulunuyor. Birçok haber ve araştırmaları hakkında ulusal ve uluslararası ödülleri mevcuttur. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları'nda kurucu ve yönetici olarak görev almaktadır. Halk bilimi, gastronomi, sanat, tarih, ezoterizm, turizm, sağlık, sanat tarihi, ekoloji, geleneksel ve tamamalayıcı tıp ve mimari ilgi alanlarıdır. Çeşitli dergi ve gazetelerde yazmaktadır. İngilizce ve az derecede Rusça biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir