Bilim-Technology

Arap Sağlık 2020: Koronavirüs ile mücadelede yapay zekadan destek

Seksenler_2019 banner

UHA HABER / Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde Arap Sağlık 2020 fuarı yapıldı. Arap Sağlık 2020’de hastalıklarla mücadelede kullanılan son teknoloji ürünleri görücüye çıktı. Fuara koronavirüs gibi salgın hastalıklarla mücadelede kullanılabilecek yapay zeka teknolojisi damga vurdu.

Koronavirüs ile dünya gündemine oturan salgın hastalıklarla mücadele konusunda yapay zeka kullanılarak üretilen çözümler sergilendi.

Cleveland Hospital Acil Doktorları Enstitüsü Başkanı Doktor Jacques, euronews’e yaptığı açıklamalarda salgın hastalıkların yayılmadan önce durdurulmasında yapay zekanın hekimlere yardımcı olabileceğini belirtti.

Yine yapay zeka kullanılarak geliştirilen ve acil durum anında sürücüsüz bir şekilde hastaların evlerine ulaşabilen “akıllı ambulans” da Arap Sağlık 2020’de sergilendi.

Öte yandan başka çalışmalarda yapay zeka kullanılarak şeker hastalığı sebebi ile organ kaybı yaşanmasının önüne geçilebileceği vurgulanda.

Birleşik Arap Emirlikleri Sağlık Bakanlığı Acil Servis Departmanı Yöneticisi Doktor Halime El Şehhi “Şeker hastalığı ile ortaya çıkan uzuv kesimi gibi komplikasyonları engelleyebiliriz.” dedi.

Fuarda yapay zeka ve kök hücresi çalışmaları ile kalp hastalıklarına getirilen çözümler de sergilendi.

[UHA Haber Ajansı, 10 Şubat 2020]

Benim Adım Melek banner

Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL 1990 yılında Bingöl’de dünyaya geldi. İlköğretiminin ilk iki yılını Bingöl’ün Sancak beldesinde okuduktan sonra İlköğretiminin geri kalanına İstanbul’da devam etti. 2007 yılında Erenköy Kız Lisesi’nden mezun oldu. 2009 yılında girdiği üniversite sınavında Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünü kazandı. Üniversite yılları boyunca İzmit Belediyesi’nin Sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. 2012 senesinde Haber7.Com’da stajını yaptı. 2015 yılının Nisan ayında çalışmalarına başlayan Neoldu.Com’un ilk editör kadrosunda yer bulan Basayoğul, birçok alanda araştırma haberlerine imza attı.. 2017 yılında Neoldu.com’daki işinden ayrıldı. Şuanda (UHA) Uluslararası Haber Ajansı'nda Araştırma Haberciği çalışmalarına devam eden Basayoğul, Fotoğrafçılığa olan ilgisinden dolayı Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü de okudu. Bugüne kadar yaptığı Araştırma Haberler ile adından söz ettiren Kader Basayoğul, güzel sanatlara da olan hayranlığından, ileri düzeyde fotoğrafçılık kursuna devam ediyor,
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir