Bilim-Technology

Apple’ın yeni iPhone XS Max modeli 1,659 Euro’dan satışa çıktı

Teknoloji devi Apple, yeni telefonları ve yeni fiyatlandırma politikasıyla tarihinin en yüksek satış rakamlarına ulaşmayı hedefliyor.

Ege'nin HamsisiYeni iPhone modellerinin Türkiye’de satışa sunulacağı tarih ve fiyatı henüz netleşmedi ancak fiyatlar Avrupa ülkelerinde 1,659 Euro seviyesine kadar çıkıyor.

Çarşamba günü görücüye sunulan Apple’ın yeni akıllı telefonları iPhone XS, XS Max ve XR modelleri geniş ekranları, yeni işlemcileri ve diğer yeni özellikleriyle ilgi topladı.

Fakat bu sene uygulanan fiyatlandırma politikası, şirketin geçen seneye göre daha fazla alıcı bulmasına yardımcı olabilir.

Yeni özellikler daha düşük fiyata satılacak

Apple’ın geçen sene piyasaya sürdüğü modeller arasında en düşük fiyata sahip olan iPhone 8 daha önceki modellerine oldukça benzerken, yenilikçi iPhone X modeli cep yakan fiyatlarına rağmen 2018’in ilk çeyreğinde en çok satılan akıllı telefonlardan biri olmuştu.

REUTERS/Stephen LamYeni iPhone modelleriREUTERS/Stephen Lam

Teknoloji şirketi bu seneyse iPhone X ile getirdiği, tüm yüzeyi kaplayan ekran ve yüz tanıma sistemi gibi yenilikleri daha düşük bir fiyata iPhone XR modeliyle piyasaya sürüyor.

Böylelikle geçtiğimiz sene fiyatından dolayı iPhone X almayan bir çok tüketici, bu sene daha düşük fiyata aynı özelliklere sahip iPhone XR modeline yönelebilir.

Telefonların ortalama fiyatları yükseldi

Buna rağmen, iPhone XR modelinin fiyatı yine de diğer akıllı telefonlara kıyasla oldukça yüksek. Türkiye’de ne zaman piyasaya sürüleceği belli olmayan telefon, Avrupa’nın birçok ülkesinde 19 Eylül’den itibaren sipariş edilebilecek. XR’ın 64 GB kapasiteli modeli Fransa’da 859 Euro’dan (12 Eylül tarihli döviz kuruyla yaklaşık 6 bin 360 TL) satılacak.

Aynı işlemciye fakat daha kaliteli bir ekran ve iki kameraya sahip olan XS ve XS Max modellerinin 64 GB kapasiteli versiyonları ise Fransa’da sırasıyla 1.159 Euro (yaklaşık 8 bin 580 TL) ve 1.259 Euro’ya (yaklaşık 9 bin 320 TL) piyasaya sunulacak. XS Max’ın 512 GB versiyonu ise 1,659 Euro’ya (12 bin 260 TL) satışa sunulacak.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketi olan Apple’ın sadece bu sene satacağı telefonlardan toplamda 165 milyar Amerikan Doları (yaklaşık 1 trilyon 50 milyar TL) gelir elde etmesi bekleniyor.

Yeni ücretlendirmenin ne kadar başarılı olduğunu görmek içinse şirketin 2018 son çeyrekteki kazançlarını beklemek gerekecek.

KAYNAK : EURUNEWS, UHA HABER

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir