Bilim-Technology

Apple’ın sürücüsüz otomobili kaza yaptı

Amerikan teknoloji devi Apple’ın ürettiği sürücüsüz aracın geçen ay otobanda kaza yaptığı ortaya çıktı. Apple yetkilileri olayı doğrularken şirketin yürüttüğü sürücüsüz otomobil projesi hakkında bilgi vermedi.

Teknoloji devi Apple üretimi sürücüsüz aracın ağustos ayında kaza yaptığı ortaya çıktı. Söz konusu bilgi, şirketin cuma günü yayınladığı bir raporda yer aldı.

Rapora göre, 24 Ağustos’ta, şirketin Silikon Vadisi’nde bulunan merkezinin yakınlarındaki otobanda Nissan Leaf model bir araç, Apple’ın “sürücüsüz moddaki” Lexus RX 450h aracına arkadan çarptı.

Apple yöneticileri daha önce, şirketin bir sürücüsüz otomobil projesi yürüttüğü yönünde bir açıklamada bulunmamıştı. Söz konusu raporla birlikte, Apple bünyesinde en az 5 bin kişinin sürücüsüz otomobil projesinde istihdam edildiği su yüzüne çıkmış oldu.

Sürücüsüz otomobil geliştirme alanında Google’ın üst şirketi Alphabet Inc.’e bağlı Waymo ve geleneksel otomobil üreticilerinden General Motors’a bağlı Cruise Automation da faaliyet gösteriyor. Bunların yanı sıra Silikon Vadisi merkezli start-up Zoox da bu alana milyarlarca dolar yatırım yapan şirketlerden.

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir