Avrupa

Antisemitizm Görevlisi: “Yahudiler Kipa Takmasın”

UHA HABER / Alman hükümetinin antisemitizm görevlisi Klein, ülkede yaşayan Yahudilere her yerde kipa takmamaları uyarısında bulundu. 

Berlin (UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘nın haberine göre Alman hükümetinin antisemitizm görevlisi Felix Klein, Almanya’da yaşayan Yahudilere, Almanya’nın her yerinde, her zaman kipa takmalarını tavsiye etmediğini söyledi. Bu konudaki görüşlerinin ne yazık ki zamanla değiştiğini dile getiren Klein, Almanya toplumunda fütursuzluğun ve bozulmanın arttığını belirtti.

İnternet ile sosyal medyanın bunda büyük pay sahibi olduklarını, ayrıca geçmişi hatırlama ve ders çıkarma kültürüne yönelik saldırıların da yine bu kötüye gidişi etkilediğini belirten Klein, Yahudilere yönelik saldırılarda, suçluların yüzde 90 oranında aşırı sağ kesimden geldiğine dikkat çekti ve Müslüman suçluların da genelde, İsrail’i ve Yahudiler’i çok kötü gösteren Arap televizyonlarını izlediğini aktardı.

Ayrıca artan Yahudi karşıtı suçlar nedeniyle, polisin ve diğer kamu görevlilerinin eğitilmesi gerektiğini vurgulayan Antisemitizm görevlisi Felix Klein, Antisemitizm ile ilgili konularda, polisin ve diğer memurların nasıl davranacakları konusunda her zaman emin olamadıklarını kaydetti. Klein,

Birçoğunun yetkilerinin ne olup olmadığı konusunda tereddüt yaşadıklarını söyleyen Klein, Antisemitizm konusunda açık ve net bir tanımlama olduğunu bildirdi ve bunun gerek polis okullarında gerek işe öğretmenlerin ve hukukçuların eğitim müfredatında yer alması gerektiğini açıkladı.

Felix Klein’ın açıklamaları ile ilgili görüş bildiren Bavyera Eyalet İçişleri Bakanı Joachim Herrmann ise herkesin her yerde kipa takabileceğini, bunun inanç özgürlüğünün bir parçası olduğunu ifade ederek, “Yahudi düşmanlığı karşısında eğilip bükülürsek, meydanı aşırı sağ ideolojilere bırakmış oluruz” diye konuştu.

HABER: Tuba Nur TÜRKELİ / BERLİN 

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı / Almanya Temsilcisi 

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir