Türkiye

Ankara Polatlı’da 200 bin ton soğanın depolandığı tespit edildi

Fırsatçılar Türk mutfağının vazgeçilmezi soğana da göz dikti. Ankara Polatlı’da 24 depoya baskın düzenlendi.

O depoların sadece 3 tanesinde satış yapıldığı tespit edildi.

Soğan fiyatlarındaki anormal yükseliş mercek altında. Ankara Polatlı’da 24 depoya baskın yapıldı. 21 depoyu kilitleyip fiyatın artmasını bekleyen stokçular tespit edildi.

Sadece Polatlı’da 200 bin ton soğanın depolarda tutulduğu belirlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, stokçuluk yapanların bedelini ödeyeceklerini söyledi.

Erdoğan, “Asla taviz yok, patates stokçuluğu, soğan stokçuluğu, öbür tarafta birçok sebze, meyveden stokçuluk yapmak, bunların bedelini ödeyecekler.” dedi.

Diriliş Ertuğrul ile ilgili görsel sonucuÜrün tarladan depoya girdi. Stokçular işe koyuldu. Soğan fiyatları neredeyse yüzde 100 arttı.

Maliye ekipleri harekete geçti. Türkiye’nin soğan üretiminde önemli bir yere sahip olan Ankara Polatlı’daki depoları inceledi.

İnceleme yapılan depolarda 50 bin ton soğan olduğu tespit edildi. Toplamda ise yaklaşık 200 bin ton soğan depolarda tutuluyor.

Amaç ise piyasada soğan sıkıntısı yaratmak ve sonrasında ise daha yüksek fiyata satmak.

Yetkililer soğan rekoltesinde geçen yıla göre ciddi bir düşüş olmadığını belirtiyor. Soğanın fiyatını bu derece artıracak bir durumun söz konusu olmadığı vurgulanıyor.

Kaynak: TRT Haber

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir