Türkiye

Anaların yüreği HDP’ye hesap soruyor

UHA HABER / Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, kaleme aldığı ‘Anaların yüreği HDP’ye hesap soruyor’ başlıklı yazısında, HDP’nin önünde Anaların yüreklerinin acısıyla haykırdığını, Yanan yüreklerinin feryatlarının, isyanlarının, gerçekleri yiğitçe haykıran dirençlerinin sürdüğünü ve Çocuklarını terör örgütüne teslim edenlerin peşinde olduklarını ifade ediyor.

Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu ile ilgili görsel sonucuProf. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, “Yüreği çoraklaşmış, zihni ele geçirilmişler susuyor. Analar konuşuyor. Siyasi parti görüntüsü altında terör örgütüyle bağını kopartmayanlar, kelam edemeyenler susuyor. Analar konuşuyor. HDP’ ye taşıyıcı annelik yapanlar susuyor. Analar konuşuyor” diyor.

Anaların; emperyalizme taşeronluk yapanların yakasına yapıştığını ve kapısına dayandığını söyleyen Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Evlatlarının terör ve sömürge baronlarının kurbanı olmaması için mücadele ettiklerine dikkat çekiyor.

Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu yazısına şöyle devam ediyor:

“Ve analar diyor ki;

‘HDP’lilere sesleniyorum ne Kürtlük davasıdır Ben Kürt’üm, hiç kimse bana karışmamış, şu ana kadar devlet evimde hiçbir zulüm yapmamış. Neyin davasıdır, dağa çıkıp savaşıyorlar Çoluk çocuğumuzu önümüzden koparıyorsunuz; neyin davasıdır bize söyleyin, biz de sizin peşinizden koşalım. Kesinlikle ben bunu kabul etmiyorum.

Kesin çocuğum onlarla. Gelsinler ispat edeyim. Çocuğumu onlar kandırdı. Barışın neresindesiniz? Elin çocuğunu Amerikan uşaklığına gönderen sizlersiniz. Yanan yüreğimin ateşiyle oturuyorum. Diyarbakır sizin rezilliğinizden bıkmış artık. Bizim yüreklerimizi yakmak için parti kurmuşlar. Bunlar neyin barışından bahsediyorlar. Kayyum haklarıdır, kayyum getirilmiş. Yoksa daha çok anaların yüreği yanacak. Biz mücadeleyi bırakmıyoruz. Tehdit edildim, ‘oğlunun peşini bırak’ diye. Oğlumun peşini bırakmıyorum, mücadeleye devam ediyorum. Hiçbir şeyden korkmuyorum. Yeter artık, her gün ölüyorum. Hiçbir şey yıldırmaz beni bu saatten sonra.”

Eşim inşaatlarda çalışarak çocuklarına baktı. Biz tüm zorlukları çekelim, birileri çıksın çocuğumuzu elimizden alsın. Dağı çok sevenler, kendi çocuklarını götürsün. Onlar çocuklarını yurtdışında okuturken bizim çocuklarımız dağda ölecek. Çocuklarımıza kavuşana kadar buradayım. Suriye’de veya Irak’ta nerede olduğunu öğrenirsem, gidip anne yüreği ile oğlumu alıp evine getiririm.”

“Oğlum Azad daha 10 yaşındayken kandırılarak dağa kaçırıldı. 5 yıl oldu, oğlum şu an 15 yaşında. Bir kez sesini duydum, ondan sonra bir daha kendisinden haber alamadık. Önce Irak’a ardından Suriye’ye götürüldüğünü söylediler. Ancak şu an nerede olduğunu bilmiyoruz. Oğlumu evine gelene kadar burada kalmaya devam edeceğim. Bunlar (HDP) oğlumu nasıl götürdüyse, aynı şekilde getirecek.”

Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Bu sözlerin her biri yüreği yanan bir başka anneye ait olduğunu, Sayıları arttığını, Günlerdir HDP’nin önünde olduklarını hatırlatarak, Nöbet tuttuklarını, Çocuklarının peşinde ve Çocuklarını istediklerini, “Siz istediniz, onları siz dağa çıkardınız” diyerek, HDP’ ye hesap sorduklarını kaydediyor.

HDP’ ye taşıyıcı annelik yapanlara duyurulur…

HABER : Ataner YÜCE

İSTANBUL, UHA Haber Ajansı

Veysel KAVRAYAN
Veysel KAVRAYAN
Veysel Kavrayan, (Eğitimci-Yazar-Gazeteci), Kocaeli’nde doğdu. İktisat Bölümü ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde lisans eğitimini başarıyla tamamladı. Pedagojik Formasyon Eğitimi alarak kısa bir süre eğitim alanında çalıştı. Halen Medya ve İletişim alanında üniversitede eğitim almaktadır ve KOÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Turizm İşletmeciliği Ana Bilim Dalı'nda Tezli Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. Uluslararası bir kozmetik firmasında Ankara Bölge Koordinatörü olarak çalıştı. Dünya Güzellik Yarışmaları Türkiye Başkanı Süha Özgermi'yle beraber önceleri baş asistanlık, sonrasında ortaklık yaptı. Türk Dünyası konusunda araştırmaları bulunuyor. Birçok haber ve araştırmaları hakkında ulusal ve uluslararası ödülleri mevcuttur. 2016 Yılında 'Yılın En İyi Gazetecisi ve En İyi Haber" ödüllerini almıştır. 2018, 2019 yıllarında Türkiye Azerbaycan Kardeşlik Gecesi'nde ödüle layık görüldü. Çeşitli Sivil Toplum kuruluşlarında kurucu ve yönetici olarak görev almaktadır. Halk bilimi, sanat, tarih, ezoterizm, turizm, sağlık, ekoloji, geleneksel ve tamamlayıcı tıp, futurizm, teknoloji ve mimari ilgi alanlarıdır. Gastronomi Araştırmacısı olarak gastronomi ve turizm konularında konuşmacı; yemek yarışmalarında jüri üyeliği yapmaktadır. Çocuk Gastronomisi alanında akademik çalışmaları olmuştur. Bu alanda Gastrofil olarak tanınmaktadır. Halen, Uluslararası Haber Ajansı ve Türkuaz Haber Ajansı'nın Genel Yayın Koordinatörü olarak çalışmaktadır. Çeşitli ulusal ve uluslararası dergi ve gazetelerde de yazmaktadır. İngilizce ve az derecede Rusça biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir