Şehir Haberleri

Anadolu Yayıncılar Derneği 15 Temmuz’u anlatacak

Azerbaycan Cumhuriyetinin 100. yıldönümü, Azerbaycan Milli Basının 143.Kuruluş Yıldönümü vesilesiyle, Başkent Bakü`de Uluslararası Medya Kurultayı yapılacak.

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, yaptığı açıklamada “15 Temmuz’un 2. yılında bu sene Azerbaycan’da olacağız. Meslektaşlarımızın bir araya gelmesiyle Azerbaycan Cumhuriyetinin 100.Yıldönümünde 15 Temmuz Darbe sürecini Bakü’de anlatma fırsatımız olacak. Katılım sağlayan tüm gazetecilere şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye’den 40 seçkin gazeteci, televizyoncu ve köşe yazarları Azerbaycan`a gidecek.

AYD hem Türkiye-Azerbaycan stratejik ortaklığının medya boyutunu, kardeş ülkenin medya ve basınından sorumlu kişilerin de bulunduğu Uluslararası Medya Kurultayında masaya yatıracak,
aynı zamanda Türkiye’nin yaşadığı 15 Temmuz darbe sürecini Azerbaycanlı meslektaşları ile paylaşacak.

Azerbaycan Basın Konseyi ve Azerbaycan Yeni Çağ Medya Grubu ile ortak yapılacak Uluslararası Medya Kurultayı`nda Türkiye`den, Avrupa’dan ve Azerbaycan’dan milletvekilleri, gazeteciler, televizyoncular, köşe yazarları, STK başkanları katılacak.

Türkiye’den medya kurultayında Akşam gazetesinden Emin Pazarcı, Kanal 7 den Mehmet Acet, İnternet Haberden Hadi Özışık, Hürriyet Gazetesinden Deniz Zeyrek, Akit Gazetesinden Hacı Yakışıklı, Yenişafak Gazetesinden Hasan Öztürk, Haber7’den İbrahim Erdoğan, Kanal 24’ten Melik Yiğitel, Milat Gazetesinden Bayram Zilan Makedonya’dan Seyhan Yakupi ve Azerbaycan’dan gazeteci Hikmet Babaoğlu ile Agil Alesger konuşmacı olarak yer alacaklar.

Uluslararası Medya Kurultayı 21 Temmuz 2018 tarihinde saat 10.00’da gerçekleşecek.

Azerbaycan programı 20-22 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.

Veysel KAVRAYAN ile ilgili görsel sonucu

HABER :Veysel KAVRAYAN

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir