Eğitim

Anadolu Üniversitesi eğitimde “yaş sınırı” tanımıyor

TÜHA Haber / Anadolu Üniversitesi, hangi yaştan olursa olsun herkesi yükseköğretim hayallerine kavuşturuyor. Üniversite, bunu göstermek için eğlenceli bir video hazırladı.

İlk önce hüzünlendiriyor, sonra da güldürüyor…

Anadolu Üniversitesinin hazırladığı videoda, dünyanın neresinden ve hangi yaştan olursa olsun herkesin yükseköğretim hayallerine kavuşabileceği anlatılıyor.

Üniversitenin tamamen kendi kaynaklarıyla hazırladığı video, hüznü, sevinci, umudu Türkçe olan herkesin hayallerine ortak olma hedefini göstermeye çalışıyor.

Aynı zamanda, Anadolu Üniversitesinin yükseköğretimde eğitim öğretimin bireyselleştirilmesi, fırsat eşitliğinin sağlanması noktasında güncel bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanarak, eğitimde dijital dönüşümün öncüsü olma hedefini de ortaya koymayı amaçlıyor.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, dijital platforma geçiş sürecinde yaş sınırını kaldırdıklarını göstermek için bu videoyu hazırladıklarını söyledi.

“Her yaştan insanı eğitime alabilmek arzusunda olduğumuzu göstermek istedik. Eğlenceli bir video hazırlayarak da devletin güler yüzünü göstermeye çalıştık.”

Kaynak: TRT Haber

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir