Spor

“Altın Kemeri ülkeme getireceğim”

UHA Haber / TRT SPOR’a konuşan Türk boksör Avni Yıldırım, rövanş maçı için var gücüyle çalıştığını ve altın kemeri alırsa Muhammed Ali’nin mezarına götüreceğini söyledi.

WBC Süper Orta Sıklet Unvan maçında hakemin skandal kararıyla ABD’li rakibi Anthony Dirrell’a yenilen Avni Yıldırım, rövanş için gün sayıyor.

TRT SPOR’a konuşan Yıldırım, “Maçı izleyen seyirciler bile bu haksızlığı görüp sonuca tepki gösterdi” dedi.

Müsabakanın 10. raundunda Dirrell’ın kaşı açılmış, kanamaya müdahale eden sağlık ekibi, boksörün maça devam edemeyeceğini söylemişti.

Kaş açılmasının Avni Yıldırım’ın darbeleriyle değil maçın akışı içinde gerçekleştiğine hükmeden hakemler, teknik nakavt kararı vermek yerine karşılaşmayı o anda bitirmişti.

Rövanş için gün saydığını belirten Türk boksör “Rövanş için çok çalışacağım. 3 ay boyunca her şeyimi vereceğim ve elimden gelenin en iyisini yapacağım” dedi.

“Ülkemin bana verdiği desteği gördüm” diyen Yıldırım, “Amacım ABD’de kazanıp hemen Muhammed Ali’nin mezarına gitmekti. Olmadı. İnşallah rövanş maçında bunu gerçekleştireceğim ve Altın Kemeri ülkeme kazandıracağım” ifadesini kullandı.

Kaynak: TRT SPOR

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Çarşamba ‘Diriliş’ Dizisinden sonra TRT 1 Ekranlarında..

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir