Avrupa

Almanya’nın Havaalanlarında Yeni Grev Endişesi

UHA Haber / Almanya’da sekiz havalimanının güvenlik görevlileri greve gitmeye hazırlanıyor. Yerel ve uluslararası uçuşlarda aksamaların yaşanması tüm hava trafiğini etkileyebilir.

Mustafa Kemal ATATÜRKAlmanya’da Birleşik Hizmet Sendikası Verdi, başta ülkenin en işlek havaalanı Frankfurt olmak üzere Münih, Hamburg, Hannover, Bremen, Leipzig/Halle, Dresden ve Erfurt havalimanlarındaki güvenlik personelinin, Salı günü iş bırakma eyleminde bulunacağını açıkladı.

24 saatlik grevin, her havaalanında farklı saatlerde uygulanarak aksamaların önüne geçilmeye çalışılacağı kaydedildi.

Sendika, güvenlik çalışanlarına saatte en az 20 Euro (23,10 dolar) ödenmesini talep ediyor. Ücret artışlarına karşı çıkan güvenlik firmaları ise bu miktarın bazı durumlarda yüzde 30 gibi fahiş bir artışa neden olacağını savunuyor.

Geçen hafta Düsseldorf, Köln ve Stuttgart havaalanlarında güvenlik grevi sebebiyle 640’tan fazla uçuş iptal edilmişti.

Almanya’nın en büyük havayolu şirketi Lufthansa da Salı günkü grevin ciddi sayıda uçuşu etkileyebileceğini açıkladı.

Almanya Hava Meydanları Birliği’ne göre de iptal ve rötarlardan etkilenecek yolcu sayısı 180 bini aşabilir.

BERLİN, VOA, UHA HABER

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir