Avrupa

Almanya’nın “en güzeli” bir polis memuru

UHA Haber / Almanya’da düzenlenen Miss Germany güzellik yarışmasını 28 yaşındaki polis memuru Nadine Berneis kazandı. Yarışmada üçüncülüğü Türkiye kökenli Anastasia Aksak elde etti.

Mustafa Kemal ATATÜRKAlmanya’nın en uzun süredir düzenlenen güzellik yarışması Miss Germany’de birinciliği polis memuru Nadine Berneis kazandı.

Almanya’nın Stutgart kentinde polislik yapan ancak aslen Dresdenli olan 28 yaşındaki Berneis, “Hayallerim gerçek oldu” ifadesini kullandı.

Berneis, Almanya’nın güzellik temsilcisi olarak geçireceği bir yıl boyunca izne ayrılmak için başvuruda bulunacağını, ardından polislik görevine devam etmek istediğini belirtti.

Polislik mesleğine futbol maçları ve gösterilerde görev yaparak başlayan, daha sonra ise Stutgart kent merkezinde devriye aracıyla gezerek vazifesini yerine getiren Berneis, son üç yıldır masa başında siber suçlarla mücadele biriminde çalışıyor.

Nadine Berneis

Nadine Berneis

Berneis, “10 yıldır polis memuruyum ve bu yolu seçtiğim için hiç pişman olmadım” dedi. Birincilik ödülü bir yıl kullanmak üzere otomobil, seyahat ve kıyafet içeriyor.

Türkiye kökenli aday üçüncü oldu

Yarışmada ikinciliği Hamburg’dan 23 yaşındaki öğrenci Pricilla Klein kazandı. Üçüncülüğü ise 22 yaşındaki Anastasia Aksak elde etti. Baba tarafı Türkiye, anne tarafıysa Rusya kökenli olan Aksak, yarışmaya Almanya’nın doğusundaki Leipzig kentinden katılmıştı.

Organizyasyonda her eyaletten birer finalistin katılımıyla 16 aday yarışmıştı. Yarışmada birinci olan Berneis, geçen ekim ayında “Miss Baden-Württemberg” seçilmişti.

Miss Germany 2019

Miss Germany 2019

Artık mayo yok

Yarışmanın finali, Fransa sınırı yakınlarındaki Rust kasabasında yer alan ve Almanya’nın en büyük eğlence parkı olan Europa Park’ta düzenlendi. Jüri üyeleri arasında İngiliz dansçı Nikeata Thompson ve Alman eski milletvekili Wolfgang Bosbach de bulunuyordu.

Yarışmada bu yıl adaylar sadece gece elbisesi ve spor giysilerle yürüdü. Organizatör Max Klemmer, bundan böyle yarışma kapsamında mayolu yürüyüşe yer verilmeyeceğini açıkladı.

© Deutsche Welle, UHA HABER

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Çarşamba ‘Diriliş’ Dizisinden sonra TRT 1 Ekranlarında..

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir