Avrupa

Almanya’da ırkçılığa maruz kalan aileye Türklerden destek

Almanya’nın Hernes şehrinde yaşayan ve ırkçı saldırılara maruz kalan Yiğit ailesine ülkede yaşayan Türklerden büyük destek geldi. Vatandaşlar, ailenin evinde nöbet tutmaya başladı.

3 yıl önce Almanya’nın Hernes şehrindeki evlerine taşınan Yiğit ailesi, aradan geçen 1 yılın ardından ırkçıların hedefi olmaya başladı. Ailenin mağduriyetini TRT’den duyan Türkler, sosyal medyada organize oldu ve her gün onlarca kişi Yiğit ailesinin evinin önünde nöbet tutmaya başladı.

Yiğit ailesi saldırıları kimin yaptığını biliyor. Ancak tüm bunlara rağmen Alman polisi, “delil yok” bahanesiyle harekete geçmiyor.

Aileye destek veren Türkler, gece boyu süren nöbetlerin, Alman polisi ve yargısı ırkçı saldırganı bulana kadar devam edeceğini söyledi.

Almanya'da ırkçılığa maruz kalan aileye Türklerden destek ile ilgili görsel sonucu

 

 

 

 

 

 

 

 

TRT’ye ve Türk vatandaşlara teşekkür

Mağduriyetlerini duyuran TRT’ye ve destek veren Türklere müteşekkir olan Esra Yiğit, “Geçen gün TRT geldi, haberimizi yaptı sağ olsunlar. O zaman yalnızdık. Burada arkamızda kimse yoktu ve şimdi tekrar geldi TRT. Şu an arkamızda büyük bir destek var. Vatandaşlar arkamızda ve bu güzel bir his. Yalnız olmadığımızı hissediyoruz” dedi.

Kaynak: TRT Haber

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir