Avrupa

Almanya’da Bir Binada Patlama: 1 Ölü 15 Yaralı

UHA HABER / Almanya’nın Sachsen-Anhalt eyaletinin Blankenburg şehrinde bir apartmanda meydana gelen patlamada bir kişi öldü en az 15 kişi yaralandı.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı’nın Amerika’nın Sesine (VOA) dayandırdığı habere göre, patlamanın nedeninin gaz sızıntısı olduğunu tahmin eden polis, dairelerden birinde gaz tüpü ve eski savaş mühimmatı bulduklarını açıkladı.

Patlamanın yaşandığı dairenin 78 yaşındaki bir erkek tarafından kiralandığı, ölen kişinin de bu kiracı olabileceği belirtildi.

Patlamanın olduğu binanın komünizm döneminden kalma 5 katlı 60 daireli bir yapı olduğu bildirildi. Patlamanın ardından binada yaşayanlar tahliye edildi.

[UHA Haber Ajansı, 14 Aralık 2019]

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir