Spor

Almanya mı, İspanya mı? Dev final TRT SPOR’da

UHA HABER / Futbolda UEFA Avrupa 21 Yaş Altı Şampiyonası’nın finali, İspanya ile Almanya arasında oynanacak. Bugün oynanacak zorlu mücadele TRT SPOR’dan naklen yayınlanacak.

İtalya ve San Marino’nun ev sahipliği yaptığı, bu yıl 22’ncisi düzenlenen organizasyonun finali, turnuvanın başarılı takımları İspanya ile Almanya arasında oynanacak.

Sırbistanlı hakem Srdan Jovanovic’in düdük çalacağı mücadele, Udine kentindeki Friuli Stadı’nda TSİ 21.45’te başlayacak. Zorlu mücadele TRT SPOR ve trtspor.com.tr‘den naklen yayınlanacak.

UEFA Avrupa 21 Yaş Altı Şampiyonası’nda 4 kez şampiyonluk sevinci yaşayan İspanya, önceki turnuvanın finalinde 1-0 yenildiği Almanya karşısında rövanşı almak için sahaya çıkacak.

Almanya ise 2009 ve 2017’deki şampiyonluklarının ardından aynı başarıyı 3. kez tekrarlamak için mücadele edecek.

Finale nasıl geldiler?

B Grubu’nu lider tamamlayan Almanya yarı finalde Romanya’yı 4-2’lik skorla geçti ve adını finale yazdırdı.

C Grubu’nu 2 galibiyet 1 yenilgi ile tamamlayan İspanya ise yarı finalde Fransa ile karşılaştı. Maçı 4-1 kazanan “Matadorlar” finale yükseldi.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı / ROMA, TRT Spor

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir