Ekonomi

Alman tatilciler Akdeniz’i üzdü

UHA HABER / Alman tatilcilerin gözde destinasyonları arasında yer alan Türkiye, İspanya ve Yunanistan’a yönelik otel rezervasyonlarında Kasım ayında önemli düşüşler yaşandı.

Alman seyahat dergisi Fvw Travel’in TrevoTrend ve derecelendirme portalı Holiday Check işbirliği ile yaptığı otel sıralamasına göre Alman tatilcilerin Kasım ayında Akdeniz’e yönelik rezervasyonlarında büyük düşüş yaşandı.

Alman seyahat pazarında Kasım ayında en çok düşüş yaşayan pazarlar Bulgaristan (yüzde -27) ve Kıbrıs (yüzde -26) oldu. Kasım’da Türkiye ve Tunus’a yönelik rezervasyonlar yüzde 21, İspanya ve Yunanistan’a yüzde 17, Mısır’a yüzde 12, Portekiz’e yüzde 7 ve Fas’a yüzde 5 düştü. Aynı ay Malta’ya yönelik rezervasyonlar yüzde 62 ve BAE’de ise yüzde 11 arttı.

Almanya’da İsviçre için otel rezervasyonu sorgulama sayısı Kasım ayında yüzde 91 arttı. Almanya içinde rezervasyonlar yüzde 31, Fransa yüzde 15 ve Avusturya yüzde 9 arttı.

[UHA Haber Ajansı, 08 Ocak 2020]

3'te 3 Tarih banner

Veysel KAVRAYAN
Veysel KAVRAYAN
Veysel Kavrayan, (Eğitimci-Yazar-Gazeteci), Kocaeli’nde doğdu. İktisat Bölümü ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde lisans eğitimini başarıyla tamamladı. Pedagojik Formasyon Eğitimi alarak kısa bir süre eğitim alanında çalıştı. Halen Medya ve İletişim alanında üniversitede eğitim almaktadır ve KOÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Turizm İşletmeciliği Ana Bilim Dalı'nda Tezli Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. Uluslararası bir kozmetik firmasında Ankara Bölge Koordinatörü olarak çalıştı. Dünya Güzellik Yarışmaları Türkiye Başkanı Süha Özgermi'yle beraber önceleri baş asistanlık, sonrasında ortaklık yaptı. Türk Dünyası konusunda araştırmaları bulunuyor. Birçok haber ve araştırmaları hakkında ulusal ve uluslararası ödülleri mevcuttur. 2016 Yılında 'Yılın En İyi Gazetecisi ve En İyi Haber" ödüllerini almıştır. 2018, 2019 yıllarında Türkiye Azerbaycan Kardeşlik Gecesi'nde ödüle layık görüldü. Çeşitli Sivil Toplum kuruluşlarında kurucu ve yönetici olarak görev almaktadır. Halk bilimi, sanat, tarih, ezoterizm, turizm, sağlık, ekoloji, geleneksel ve tamamlayıcı tıp, futurizm, teknoloji ve mimari ilgi alanlarıdır. Gastronomi Araştırmacısı olarak gastronomi ve turizm konularında konuşmacı; yemek yarışmalarında jüri üyeliği yapmaktadır. Çocuk Gastronomisi alanında akademik çalışmaları olmuştur. Bu alanda Gastrofil olarak tanınmaktadır. Halen, Uluslararası Haber Ajansı ve Türkuaz Haber Ajansı'nın Genel Yayın Koordinatörü olarak çalışmaktadır. Çeşitli ulusal ve uluslararası dergi ve gazetelerde de yazmaktadır. İngilizce ve az derecede Rusça biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir