Avrupa

Alman Meclisi’ni “silahsızlandırma” girişimi

UHA Haber / Almanya Federal Meclisi yönetimi, mecliste silah bulundurmayı yasaklayacak bir tasarı üzerine çalışmalara başladı.

Berlin (UHA) Uluslararası Haber Ajansı muhabirinin, parlamentodaki güvenlikten sorumlu birimlerin 10 Nisan’da yapılacak toplantısı için hazırlanan taslağa dayandırdığı haberine göre, mecliste silah bulundurmayla ilgili maddede değişiklik ön görülüyor.

Söz konusu tasarı gerçekleştirildiği taktirde, Almanya Federal Meclisi’ne silah sokmak tamamen yasaklanmış olacak.

Taslakta, “Bina yönetmeliği 4’üncü maddesinin 4’üncü fıkrasına göre Almanya Meclisi’nin taşınmazlarına silah, cephane, patlayıcı madde, infilak tehlikesi taşıyan maddeler, tehlikeli araç ve gereç (…) sokmak yasaktır“ ifadesi geçiyor.

AfD’li milletvekilinin personeli yetkilileri harekete geçirdi

Alman Federal Meclisi’nde halihazırda,Parlamentoya silah ve benzeri tehlikeli eşyalar getirmenin yasal çerçevesini düzenleyen bir düzenleme yer almıyor.

Edinilen bilgiye göre konu, AfD’li bir milletvekili için çalışan bir personelin üzerinde Brüksel’deki Avrupa Komisyonu’nu ziyareti sırasında bıçak bulunmasıyla gündeme geldi.

Söz konusu kişi olayla ilgili olarak yanında taşıdığı bıçağı Alman Meclisi’ne de getirdiğini ve her seferinde kapıdaki görevlilere teslim ettiğini dile getirdi.

Hazırlanan taslakta geçen “tehlikeli araç ve gereç“ ifadesinin her türlü ateşli silahın yanı sıra, yay, zemberekli yay, ok, mancınık, sapan, oyuncak tabanca, bayıltıcı alet, gaz ve spreyler ile bıçakları kapsadığı kaydediliyor.

HABER : Tuba Nur TÜRKELİ

BERLİN, UHA HABER

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir