Avrupa

Alman hükümetinden cami saldırısına kınama

UHA HABER / Alman hükümeti hafta sonunda Bremen’deki bir camide yaklaşık 50 Kuran-ı Kerim’in tahrip edilmesini kınadı. 

tüha haber kiev haberleri ile ilgili görsel sonucuAlman hükümeti Bremen kentinde bulunan Rahman Camisi’nde Cumartesi günü yaklaşık 50 Kuran-ı Kerim’in tahrip edilmesi ve bazı sayfaların tuvalete atılması olayıyla ilgili açıklama yaptı.

Hükümet sözcüsü Steffen Seibert Kuran-ı Kerim’e yönelik saldırıyı kınayarak, “Bir dinin barışçıl bir şekilde uygulanmasına karşı ortaya konan bu saldırı türü, tam da bizim bu ülkede göz yummayacağımız bir durum” şeklinde konuştu.

Alman İçişleri Bakanlığı da bu tür olayların emniyet makamları tarafından “kararlı bir şekilde takip edildiğini” vurguladı.

Ne olmuştu?

Bremen’in merkezinde bulunan Rahman Camisi’nde geçen Cumartesi günü henüz kimliği tespit edilemeyen kişi ya da kişiler yaklaşık 50 kadar Kuran-ı Kerim’i tahrip etmişti. Bremen İslam Şurası’nın verdiği bilgilere göre, tahrip edilen Kuran’ı Kerim’lerin sayfalarından bazıları bir tuvalete atılmıştı. Kassel kentinde ise yine hafta sonunda bir caminin ve Sol Parti bürosunun camı taş atılarak kırılmıştı.

Emniyet güçleri her iki kentte yaşananların kaynağını araştırıyor. İki vaka arasında bir bağlantı bulunup bulunmadığının ise henüz açıklığa kavuşmadığı bildirildi.

BERLİN, DW, UHA HABER 

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir