Gündem

Albayrak: 15 yıldır yürüttüğümüz savaşla karşı karşıyayız

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, “Tarihi günlerden geçiyoruz. Son 15 yıldır fiili olarak yürüttüğümüz savaşla karşı karşıyayız, bir mücadeleyle karşı karşıyayız.” dedi.

Albayrak, Bayrampaşa Spor Kompleksi’nde yapılan AK Parti’nin Bayrampaşa İlçe Teşkilatı’nın 6. Olağan Kongresi’ne katıldı. Buradaki konuşmasında, ilçede yapılan hizmetlere değinen Albayrak, 2019 seçimlerinde oy oranının yüzde 60’lara çıkması gerektiğini belirtti.

“AK Parti kaderinin ülkenin kaderiyle yek vücut olduğu bir dönemdeyiz.” diyen Albayrak, “Mücadele ve çalışma noktasında değil, kanını akıtan bir teşkilat olarak 15 Temmuz’da AK Parti ve teşkilatları ‘gazi bir teşkilat’ statüsüne kavuşarak tarihe altın harflerle adını yazdırdı. Nitekim o akşam Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Bayrampaşa da, Bayrampaşalılar da, AK Parti Bayrampaşa teşkilatı da tarihe geçecek bir dik duruş sergiledi” dedi.

“Ülke, devlet ve sistem yeniden inşa ediliyor”

Albayrak, “AK Parti’nin kaderi ülkenin kaderi, ülkenin kaderi de bölge ve ümmetin kaderiyle artık yek vücut. Ülke, devlet ve sistem yeniden inşa ediliyor. Bunu inşa edecek en önemli kurumsal yapı AK Parti kurumu, AK Parti teşkilatı, AK Parti davasıyla gecesini gündüzüne katarak mücadele eden ana kadememiz, gençlik kollarımız, hanım kollarımız işte bu teşkilat” ifadelerini kullandı.

“Resmi bir savaşın içerisindeyiz”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, AK Parti’nin 15 yıl boyunca, bürokrasiyle, yargıyla, medyayla tüm bu güç odaklarıyla bir kurtuluş savaşı mücadelesi vererek bu noktaya geldiğini belirterek, “Artık Afrin’le başlayan süreçle resmi bir savaşın da içerisindeyiz ülke olarak. Bunun farkındayız öyle değil mi? Türkiye bir avuç terör örgütüyle mi mücadele ediyor? Yoksa, o mahzenlerde, depolarda, tünellerdeki o tüneller kamyonların geçeceği büyüklükte. Artık nasıl iş makinalarıyla bu tüneller açıldıysa, orada ele geçirilen silahların hangi ülkelerin, orada öldürülen teröristlerin içerisinde hangi ülkelerin mensubu insanların yer aldığını da gördükten sonra artık biz hakikaten 100 sene önceki savaştan daha şedit bir kurtuluş savaşıyla karşı karşıyayız. Bunun farkındayız öyle değil mi?” ifadelerini kullandı.

“Büyüyen ve güçlenen Türkiye konuşuluyor”

AK Parti’nin sayısız seçim geçirdiğini ve hepsinde tarihi başarılar elde ettiğini aktaran Albayrak, “Ancak 2019, Türkiye’nin, bu yüzyılın kaderini kaderinin şekilleneceği, küresel anlamda bu mücadelenin ortaya koyacağı çok ama çok büyük bir kırılma noktası. İşte burada bize, AK Parti teşkilatına düşen çok büyük sorumluluk var.” dedi.

Türkiye’nin 2017’yi tarihi bir büyümeyle kapadığını hatırlatan Albayrak, 2018’de ise bütün bu mücadelelerin olduğu ortamda, turizmde, ticarette tarihi rekorların, büyüyen ve güçlenen Türkiye’nin konuşulduğunu sözlerine ekledi.

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir