Gündem

Akşener’in adaylığına karşı gelen telefonlar

ne mutlu türküm diyene ile ilgili görsel sonucu

HABERTÜRK Gazetesi yazarı Nagehan Alçı, dünkü köşesinde ‘Akşener’in adaylığına karşı gelen telefonlar’ başlık yazısında, SON günlerde siyasette çok fazla gelişme olduğu için kritik bazı açıklamaların bazen yeterince üzerinde durulmadan geçip gittiğini ifade ediyor.

Nagehan Alçı yazısında, halbuki İYİ Parti’nin iki önemli ismi geçtiğimiz günlerde art arda benzer iddialarda bulunduklarını söylüyor.

Partinin Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Halk TV’de Meral Akşener’in Abdullah Gül lehine adaylıktan çekilmesi yönünde iş dünyası ve medyadan telefonlar aldığını, bu konuda çok baskı gördüklerini söylediğini hatırlatan Nagehan Alçı, “Hatta bir işadamının kendisini “Türk iş dünyasının temsilcisi” olarak tanıtıp bu istekte bulunduğunu ileri sürdü” ifadesini kullandı.

HABERTÜRK Gazetesi yazarı Nagehan Alçı, İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Aytun Çıray’ın ise CNN Türk’e telefonla bağlanarak “Ekmeleddin İhsanoğlu’nu kim ortaya çıkardıysa onlar Akşener’in adaylıktan çekilmesini istiyor” dediğini hatırlattı.

“Bu açıklamalar üzerine biraz araştırma yaptım” diyen Nagehan Alçı,  İYİ Parti cephesi’nin, Abdullah Gül’ün aday olmayacağını açıklamasından sonra bu konunun daha fazla büyümemesinden yana olduğunu belirterek, konuştuğu kaynakların, “Saadet Partisi ya da CHP’nin bu yönde isteği olması anlaşılabilir, bize bu konuda gelmiş olabilirler ama dışarıdan, bir proje olarak Meral Hanım’ın adaylığını geri çekmesi yönünde telkin gelmesini kabul etmemiz mümkün değil” dediklerini açıkladı.

HABERTÜRK Gazetesi yazarı Nagehan Alçı, “Ama çok açık bir şekilde tonu düşürmüşler. Halbuki Ümit Özdağ birkaç gün önce canlı yayında açıkça tehdit edildiklerini söylüyordu. Zannediyorum İYİ Parti, iş dünyası içinde Erdoğan karşıtı hiçbir ismi karşısına almak istemiyor, o nedenle şimdilik bu konunun üzerini kapatıyor” diye kaydetti..

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir