Gündem

Akşener: Milletin menfaatine uygun hiçbir yatırıma karşı durmadık

UHA HABER / İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “İyi Parti olarak ilk günden bu yana milletin menfaatine uygun hiçbir yatırıma karşı durmadık. Fayda sağlayacak her işe katkı verdik, vermeye de devam edeceğiz.” dedi.

Türk Bayrağıİyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kanal İstanbul Projesi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Akşener, milletin çıkarının her şeyin önünde olduğunu belirterek, “İyi Parti olarak ilk günden bu yana milletin menfaatine uygun hiçbir yatırıma karşı durmadık. Fayda sağlayacak her işe katkı verdik, vermeye de devam edeceğiz.” dedi.

Projeyi etraflıca incelediklerini anlatan Akşener, İyi Parti’nin hazırladığı rapora dikkat çekerek, şu ifadeleri kullandı:

“Bürokrasi, özel sektör ve akademik uzmanlardan oluşan 36 kişilik ekip kanal İstanbul projesini 4 ana başlık altında analiz etti. Tüm bu sonuçları kamuoyu ile paylaşacağız. Bu hafta sonu 18 Ocak’ta İstanbul’da konunun tartışılacağı bir panel düzenliyoruz.”

Sözü Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne getiren Akşener, güçlendirilmiş parlamenter sistem ısrarını sürdürdü. Akşener, “Hani sizin projeniz nedir diyorlar ya. Öncelikle bu sorunların kaynağı olan ucube sistemi değiştirmek deyin. Kuvvetler ayrılığını ve önemini anlatın. İyi Parti’nin güçlendirilmiş parlamenter sistemi kuracağını anlatın. Çünkü kuvvetler ayrılığı ve demokrasi Türkiye’nin kalkınmasının anahtarıdır.” diye konuştu.

[UHA Haber Ajansı, 15 Ocak 2020]

Benim Adım Melek banner

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir