Şehir Haberleri

Akdeniz’de engel yok

Antalya’da yaşayan veya tatil için gelen engelli vatandaşların rahatlıkla denizden istifade etmesine olanak sağlayan Büyükşehir Belediyesi’nin “Engelsiz Plajı” takdir topluyor.

Antalya’da yaşayan veya tatil için kente gelen engelli bireyleri denizle buluşturan proje yüzleri güldürüyor.

Engellilere yönelik projeleriyle örnek bir sosyal belediyecilik anlayışı sergileyen Antalya Büyükşehir Belediyesi, engelli bireyler ile yıllardır uzaktan baktıkları deniz arasındaki engelleri kaldırdı.

Konyaaltı Sahili’nde geçtiğimiz yıl hizmete giren Engelsiz Plaj, asansör sistemi, tekerlekli sandalyeler için uygun platformu, şezlong-şemsiye hizmeti ve yardımsever personeliyle engelli bireyler ve ailelerinin vazgeçilmezi oldu.

Personel çok ilgili

20 yıldır Antalya’da yaşayan ve denizden istifade ederken büyük zorluk yaşayan Elmas Öztürk, şunları söyledi; “20 yıldır Antalya’da yaşıyorum, Antalya’yı çok seviyorum. Büyükşehir Belediyesi’ne bize böyle bir plaj yaptığı için çok teşekkür ediyorum, çok mutluyum. Daha önce tek başıma asla çıkamıyordum denizden. İki kişi elimden tutup çıkarıyordu. Şimdi asansörle kendim çıkabiliyorum, Bu proje engelliler için çok güzel oldu. Ayrıca buradaki personel de çok ilgililer. En ufak bir şey söylemeden hemen herkesle ilgileniyorlar.”

Görkemli proje

Eşiyle birlikte Engelsiz Plajın tadını çıkaran Mimar Eşref İlhami Yeğen Engelsiz Plajı ‘Görkemli bir proje’ olarak yorumladı.

Yeğen, “Antalya’daki yazlığımıza yıllardır eşimle birlikte gelip gidiyoruz. Çok güzel bir proje. Devamı da inanıyorum ki gelecektir. Engelsiz Plaj projesinin büyümesini istiyoruz” dedi.

 

Başka örneği yok

Belkıs Yeğen ise projenin başka bir örneğine rastlamadıklarını belirterek, “Engelsiz Plaja eşimle birlikte geldim. Burası yazlığımıza çok yakın. Konyaaltı’na yapılan proje de çok güzel olmuş. Eskiden bu yolda hızlı bir trafik akışı vardı şimdi yol boyu park olmuş. Çok güzel bir ortam oluşmuş burada. Engelsiz Plajın başka şehirlerde bir örneği yok. O yüzden de çok şanslıyız. Evimiz iyi ki Antalya’da” dedi.

ANTALYA, UHA HABER

Kalk Gidelim Başlıyor!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir