Gündem

AK Partili Mustafa Şentop TBMM’nin 29. başkanı oldu

UHA Haber / Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım’ın istifasıyla boşalan meclis başkanlığı koltuğuna geçecek yeni ismi bugün belirlendi.

İlk iki oylamada yeterli çoğunluk sağlanamazken, üçüncü oylamada 336 oy alan AK Partili eski Meclis Başkanvekili ve Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop TBMM’nin 29’uncu başkanı oldu.

Üçüncü tur oylamaya 542 milletvekili katıldı. Oylamada, AK Parti’li Şentop 336, CHP’li Engin Altay 124, HDP’li Serpil Kemalbay 46, İYİ Parti’li İmam Hüseyin Filiz 33 oy aldı. 3 oy da geçersiz sayıldı.

Üçüncü turda Şentop’a salt çoğunluk olan 301 oyu geçmesi yeterli oldu.

İlk turda MHP’nin de desteklediği AK Partili Mustafa Şentop 322 oyda, ikinci turdaysa 333 oy almıştı.

Eski TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için görevinden istifa etmesine ilişkin dilekçesinin, 19 Şubat Salı günü TBMM Genel Kurulu’nda okunmasının ardından başlayan adaylık süreci 23 Şubat tarihinde sona ermişti.

Ak Parti’nin yeni TBMM başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç oldu

Toplantının başında ise Genel Kurul’da, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop’un TBMM Başkanvekilliğinden, AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç’in de Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliğinden istifaları okundu.

Hemen ardından yapılan oylamada da Mustafa Şentop’un istifasıyla boşalan TBMM Başkanvekilliği’ne, AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç; Bilgiç’ten boşalan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliğine, AK Parti Mersin Milletvekili Lütfü Elvan seçildi.

ANKARA, EuroNews, UHA HABER

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Çarşamba ‘Diriliş’ Dizisinden sonra TRT 1 Ekranlarında..

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir