Gündem

AK Parti il kongrelerinde sona yaklaşıldı

ne mutlu türküm diyene indir ile ilgili görsel sonucu

AK Parti Rize İl Kongresi ile 18 Kasım’da başlayan kongre süreci, İstanbul ve İzmir haricinde tamamlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Baba ocağı” Rize’de 18 Kasım’da başlayan il kongreleri, geçen hafta yapılan Van kongresiyle 79 ilde tamamlandı.

28 Nisan’da İzmir il kongresi ve 6 Mayıs’taki İstanbul kongreleriyle il kongre süreci tamamlanacak ve ramazandan sonra uygun bir tarihte AK Parti Olağan Büyük Kongresi yapılacak.

“Adeta bir metal eskimesi görüyorum”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 16 Nisan’da halk oylamasıyla kabul edilen anayasa değişikliği ile “Cumhurbaşkanı seçilenin partisi ile ilişiği kesilir” kuralının kaldırılmasının ardından 2 Mayıs’ta AK Parti’ye tekrar üye olmuş, 21 Mayıs’ta düzenlenen AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi ile de yeniden AK Parti Genel Başkanı seçilmişti.

Genel Başkan seçilmesinin ardından parti programlarına da katılmaya başlayan Erdoğan, 29 Mayıs’ta parti genel merkezindeki iftar programında şöyle konuştu:

“Yıl sonuna kadar biz tüm il yönetimlerini, ilçe yönetimlerini, belde yönetimlerini yenilemek durumundayız. Adeta bir metal eskimesi görüyorum, dolayısıyla bu değişikliği yapmaya mecburuz. Belediyelerimizde nerelerde, ne gibi eksiklikler var, şikayetler nedir bunların üzerine gitmemiz gerekiyor.”

İlk defa katıldığı AK Parti TBMM Grup toplantısında da benzer görüşlere yer veren Erdoğan, “Metal yorgunluğu” demişti.

Erdoğan, 7 Ağustos’ta katıldığı AK Parti Rize Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’ndaki konuşmasında da “Teşkilatlarımızın bir kısmında metal yorgunluğu emareleri gördüğümü çeşitli defalar dile getirdim. Büyük kongre sürecimizi de fırsat bilerek teşkilatlarımızda kapsamlı bir değişim yapmak durumundayız. Genel Başkan olarak bu konuda kararlıyım. Milletimizin bizden beklentilerini karşılayabilecek donanıma ve dinamizme sahip arkadaşlarımızla yolumuza devam edeceğiz” diyerek, teşkilatlarda yapılması gereken değişiklikten bahsetti.

“Artık metal yorgunluğu yok”

Kongre süreci öncesinde “Metal yorgunluğu” sözlerini kullanan ve “Değişim”e işaret eden Erdoğan, kongreler boyunca da partililere uyarılarını sürdürdü.

24 Mart’ta Samsun il kongresi öncesinde vatandaşlara hitabında ise Erdoğan, “Artık metal yorgunluğu yok, Afrin’le beraber şimdi diriliş hareketi yeniden başladı” dedi.

Geçen haftaki Van il kongresiyle 79 ildeki kongre süreci de tamamlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan aralarında Adana, Trabzon, Sakarya, Mersin’in de bulunduğu 49, Başbakan Yıldırım ise 30 ilde kongrelere katıldı.

Tunceli kongresi ise Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın katılımıyla yapıldı. Erdoğan ve Yıldırım, bazı ilçe kongrelerine de katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım, katıldıkları kongrelerin bazılarında kongrenin gerçekleştirileceği alan önünde kendilerini bekleyen vatandaşlara da hitap etti.

Erdoğan ve Yıldırım konuşmalarında Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, 20 Ocak’ta başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’yla ilgili vatandaşlara bilgi verdi.

Ankara il kongresine birlikte iştirak eden Erdoğan ve Yıldırım’ın İzmir ve İstanbul’da gerçekleştirilecek il kongrelerine birlikte katılması planlanıyor.

“Metal yorgunluğundan teşkilatlarımız kurtuldu”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tekrar genel başkan olarak siyasete dönmesiyle siyasette taşların yerine oturduğunu anlattı.

Erdoğan’ın partiye dönüşünün ardından ilk tespitinin teşkilatlarda gördüğü “metal yorgunluğu” olduğunu söyleyen Ünal, “Siyasi hareketin liderinin siyasetin başında olmaması metal yorgunluğunu ortaya çıkarmıştı. Dolayısıyla kongrelerle birlikte bu metal yorgunluğundan bütün teşkilatlarımız değişim ve yenilenmeyle birlikte kurtuldu” dedi.

“Mart seçimlerine hazırlık başlıyor”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Metal yorgunluğu bitmiştir, artık diriliş hamlesi başlamıştır, diriliş heyecanıyla yolumuza devam edeceğiz” dediğinden bahseden Ünal, şunları söyledi:

“AK Parti İzmir ve İstanbul dışında bütün kongrelerini tamamlayarak şu anda son derece dinamik, güçlü bir şekilde hazırlıklarını bitirmiş durumda. İnşallah ramazandan sonra da büyük kongremizi gerçekleştireceğiz, ondan sonra da Mart seçimlerine hazırlığa başlayacağız.”

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir