Politika Türkiye

Ahmet Kekeç yazdı: Davutoğlu Erdoğan’dan ne istedi de kendisini dışarıda buldu?

UHA HABER / Star Gazetesi Yazarı Ahmet Kekeç, parti kurma hazırlığı içerisinde olan Ahmet Davutoğlu’nun Başkan Recep Tayyip Erdoğan’dan “ne isteyip de kendisini dışarıda bulduğu” sorusunu yanıtladı.

Star Gazetesi Yazarı Ahmet Kekeç, Şehir Üniversitesi üzerinden yürütülen mağduriyet algısını açığa çıkararak “Davutoğlu, sık sık görüştüğü Kemal Kılıçdaroğlu’ndan tevarüs etmiş olacak ki, gerçeği çarpıtıyor.” dedi.

Siyasal bir örgütlenme içerisinde olan Davutoğlu hakkında “Erdoğan’dan ne istedi de birden kendisini dışarıda buldu?” sorusunu yanıtlayan Kekeç, Davutoğlu’nun parti kurmaktaki niyetini de şu sözlerle anlattı:

Bile bile gerçeği çarpıtan bu zat, biliyorsunuz, parti kurmaya hazırlanıyor… Daha doğrusu, “Sana vefadan başka bir şey göstermeyeceğim” dediği Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı (çünkü Erdoğan’ın yaptığı hiçbir şeyi beğenmiyor) siyasal bir örgütlenmeye gidiyor.

Diyeceksiniz ki, “Erdoğan’dan ne istedi de, birden kendisini dışarıda buldu?”

Erdoğan’dan istedikleri şunlardı: “Bir an önce parlamenter sisteme dön. Genel başkanlıktan istifa et. Ben Başbakan olayım. Ekonomi kötü yönetiliyor. Ekonominin yönetimini bizim İbrahim Turhan türünden birine ver. Batılı ortaklarımızla kavga etme… Ne istiyorlarsa ver… YPG, S-400 filan… Bunlardan vazgeç… Etrafını derhal boşalt; bizim çocuklardan mürekkep yeni bir “etraf” oluştur ve medyadaki adamlarımıza (Karar gazetesi çalışanlarına) yer aç.”

Zannetmeyin ki kafasındaki iktidar modelini hayata geçirmek için parti kuruyor.

Hayır…

İntikam için parti kuruyor.

Erdoğan’dan “bir-iki puan” tırtıklarsa, görevini yapmış olacak.

***

Star Gazetesi Yazarı Ahmet Kekeç‘in yazısının tamamı şöyle:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “malum zat” dediği Ahmet Davutoğlu, Şehir Üniversitesi ile ilgili iddialara sosyal medya hesabından cevap vermiş.

Ne söylüyor?

Hiçbir şey…

Usulsüz arazi tahsisi ile ilgili ne söylüyor?

Hiçbir şey…

Karşılıksız (yani kurnazca yapılan) “ipotek”le ilgili ne söylüyor?

Hiçbir şey…

Halkbank’tan kullanılan “karşılıksız” krediyle ilgili ne söylüyor?

Hiçbir şey…

Kötü yönetimle ilgili (vadesi gelen borçların ödenmemesi, bankanın borç yapılandırılması teklifi karşısında Mehdi bekler gibi kurtarıcı beklenmesi) ne söylüyor?

Hiçbir şey…

Durum çok açık oysa:

Şehir Üniversitesi’nin kurulmasına karar verenler (Ahmet Davutoğlu’na “diplomalı mürit” yetiştiren bir kurum olacaktır bu), Davutoğlu’nun kararı üzerine olmayan araziyi (daha doğrusu sahipli araziyi) uhdelerine aldılar.

Bir diğer ifadeyle, devlet gücünü kullanarak sahipli araziyi gasbettiler.

Sonra gasbettikleri araziyi “ipotek” göstererek, kamu bankasından 370 milyon lira kredi çektiler.

Sonrasını biliyorsunuz:

Mimarlar Odası, bahsi geçen arazinin Şehir Üniversitesi’ne devredilmesine ilişkin kararın iptali için Danıştay 13. Dairesi’ne başvuru yaptı.

Başvuru üzerine Danıştay 13. Dairesi, Mimarlar Odası’nı haklı bularak söz konusu araziyi kamuya iade etti.

Peki, kredinin tediyesi gelince ne oldu?

Üniversite yönetimi, lakayt bir şımarıklıkla, “Paramız yok” dedi ve bu borcun kamu tarafından (yani Erdoğan hükümeti tarafından) ödenmesini istedi.

Muhterem Ahmet Davutoğlu, sosyal medya mesajında bu hususlara hiç değinmiyor, üzerine vazife olan açıklama borcunu yerine getirmiyor.

Söylediği tek somut şey şu:

Biz ne yaptıysak öğrenciler için yaptık… Biz gidersek aileleriyle birlikte 7 bin öğrenci mağdur olacak…

Böyle diyor ama yalan söylüyor…

Sık sık görüştüğü Kemal Kılıçdaroğlu’ndan tevarüs etmiş olacak ki, gerçeği çarpıtıyor.

Gerçek şu:

Kimse mağdur olmayacak…

Ne öğrenciler…

Ne aileleri…

Ne de akademik kadro…

Şehir Üniversitesi, artık, Marmara Üniversitesi çatısı altında faaliyet gösterecek. Yani, Şehir Üniversitesi varlığı (öğrencisi ve akademisyen kadrosuyla), bundan böyle Marmara Üniversitesi’ne aktarılacak.

Malum zata gelince…

Bile bile gerçeği çarpıtan bu zat, biliyorsunuz, parti kurmaya hazırlanıyor… Daha doğrusu, “Sana vefadan başka bir şey göstermeyeceğim” dediği Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı (çünkü Erdoğan’ın yaptığı hiçbir şeyi beğenmiyor) siyasal bir örgütlenmeye gidiyor.

Diyeceksiniz ki, “Erdoğan’dan ne istedi de, birden kendisini dışarıda buldu?”

Erdoğan’dan istedikleri şunlardı: “Bir an önce parlamenter sisteme dön. Genel başkanlıktan istifa et. Ben Başbakan olayım. Ekonomi kötü yönetiliyor. Ekonominin yönetimini bizim İbrahim Turhan türünden birine ver. Batılı ortaklarımızla kavga etme… Ne istiyorlarsa ver… YPG, S-400 filan… Bunlardan vazgeç… Etrafını derhal boşalt; bizim çocuklardan mürekkep yeni bir “etraf” oluştur ve medyadaki adamlarımıza (Karar gazetesi çalışanlarına) yer aç.”

Zannetmeyin ki kafasındaki iktidar modelini hayata geçirmek için parti kuruyor.

Hayır…

İntikam için parti kuruyor.

Erdoğan’dan “bir-iki puan” tırtıklarsa, görevini yapmış olacak.

 

[UHA Haber Ajansı, 12 Aralık 2019]

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN 15-03-1974 yılında Kocaeli’nin Kartepe ilçesi Eşme mahallesinde dünyaya geldi. İlkokulu Eşme İlkokulu, orta okulu İzmit Ortaokulu, lise öğrenimini İzmit Lisesinde tamamladı. Üniversiteyi Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler tanıtım ve reklamcılık bölümünden mezun oldu. Basın meslek hayatına 1992 yılında Yeni Doğuş gazetesinde başlayan Mustafa Salman; 1993 yılında Sabah gazetesinde çalışmaya başladı. Salman basın meslek hayatına sırasıyla Yeni Doğuş, Sabah gazetesi, ATV, Show TV, Yavuz TV ve birçok dergi gazetede muhabir ve yazarlık yaptı. Mustafa Salman kısa adı UHA HABER olan Uluslararası Haber Ajansı genel yayın yönetmeni ve yayın kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Birçok sivil toplum örgütünde görevleri bulunan Mustafa Salman; üç dönemdir Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri federasyonu yönetim kurulu üyesi ve Basın-Medya İletişim sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Uzun yıllar Türkiye Televizyon Muhabirleri Derneğinde yönetim kurulu üyeliği ve genel sekreterlik yapan Salman; Kocaeli Gazeteciler cemiyeti üyeliği, Kartepespor yönetim kurulu üyesi ve Kartepe Galatasaraylılar derneği genel sekreteri olarak görev yapmaktadır. Mustafa Salman ayrıca Kocaelisporlular derneğinde yönetici ve basın sözcülüğü görevini de icra etmiştir. Evli ve iki çocuk babası olan Salman’ın basın meslek hayatında birçok ödülü bulunmaktadır…
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir