Şehir Haberleri

Ahmet Altan’a 5 yıl 11 ay hapis cezası

Yaklaşık iki hafta önce müebbet hapis cezasına çarptırılan gazeteci Ahmet Altan, “Cumhurbaşkanı’na hakaretten” yargılandığı başka bir davada da 5 yıl 11 ay hapis cezası aldı.

Gazeteci Ahmet Altan, müebbet hapis cezasına çarptırılmasından yaklaşık iki hafta sonra, “terör örgütü propagandası yapmak” ve “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçlarından yargılandığı başka bir davada suçlu bulunarak 5 yıl 11 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İstanbul’da görülen davada, mahkemenin Ahmet Altan’ın duruşmalar kapsamındaki tutumunu gözeterek iyi hal indirimine gitmemeye karar verdiği belirtildi.

Ahmet Altan, kardeşi Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak, 16 Nisan’da, 15 Temmuz darbe girişiminden önceden haberdar oldukları iddiasıyla yargılandıkları davada “anayasayı ihlâl” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir