Dünya

‘AGİT PA Sonbahar Oturumu’nun Kırgızistan’da yapılması parlamentarizmin gelişmesine büyük katkı sağlayacak

Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te bu yıl ilk kez Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Parlamenterler Asamblesi (AGİT PA) sonbahar oturumu düzenlenecek.

Bişkek (UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘nın edindiği bilgiye göre, konuyla ilgili konuşma yapan Kırgızistan Meclisi İdaresi Başkan Yardımcısı Tacimamat Şabolotov, AGİT PAoturumunun demokratik temellerinin güçlendirilmesine ve ülkede parlamenterlik kurumunun gelişmesine büyük katkı sağlayacağını bildirdi.

AGİT PA sonbahar oturumunun bu yıl 3-6 Ekim tarihleri arasında yapılacağını anımsatan Şabolotov, toplantıya Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika’dan 57 heyetin hazır bulunacağını ifade etti.

AGİT PA sonbahar toplantısının önemine değinen Cogorku Keneş İdaresi Başkan Yardımcısı, söz konusu oturumun katılımcı ülkelerin parlamenterleri arasında diyalog için bir platform haline geleceğini, ayrıca oturumda demokratik temellerin güçlendirilmesi ve ülkede parlamenterlik kurumunun gelişmesine büyük katkı sağlanacağını sözlerine ekledi.

Buna ek olarak, Şabolotov’a göre, Kırgızistan turist ve yatırım çekiciliğini göstermek için büyük fırsatlara sahip olacak.

BİŞKEK, KABAR, UHA HABER

http://kabar.kg/tur/news/agi-t-pa-sonbahar-oturumunun-k-rguzisranda-yap-lmas-parlamentarizmin-geli-mesine-buyuk-katk-sa-layacak/

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir