Gündem

Afrin’de yardım seferberliği devam ediyor

ne mutlu türküm diyene indir ile ilgili görsel sonucu

Zeytin Dalı Harekatı ile teröristlerden temizlenen Afrin’de insani yardım kuruluşlarının başlattığı yardım seferberliği sürüyor.

Terörden temizlenen ve yavaş yavaş hayatın normale döndüğü Afrin’de halka yapılan yardımlar devam ediyor. Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Mehmet Güllüoğlu, Afrin’de insani yardım faaliyetlerini yoğun şekilde sürdürdüklerini belirtti.

İnsani yardım faaliyetlerinin yanı sıra altyapı, sağlık ve eğitim gibi hizmetler de AFAD’ın gündeminde.

Güllüoğlu, halkın yapılan yardımlardan, bölgenin yeniden güvenli olmasından büyük memnuniyet duyduğunu, ilçede hayatın normale dönmesine yönelik çalışmaların da sürdüğünü aktardı.

Güllüoğlu, Afrin’deki gıda ve hijyen kolisi dağıtımına da eşlik etti.

Afrin halkı harekattan memnun

Teröristlerden temizlenen Afrin merkezinde sokaklar da yeniden canlanıyor.

Yaşadıkları yerlerin güvenli hale getirilmesiyle sokaklara çıkan halk, mevcut durumdan memnun.

Bölge sakinlerinden Ahmet Erso, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarının bölgelerine gelmesinden mutlu olduklarını söyledi.

Erso, harekat sonrasında hayatlarının olumlu yönde değiştiğini dile getirdi.

“Önceden burası bizim için karanlık bir yerdi. Millet şimdiki durumdan çok keyifli, herkes hayatından memnun.”

Erso, teröristlerin ilçede olduğu dönemde kendilerinden zorla para topladığına ve araçlarını gasbettiğine işaret ederek, “Şu anda böyle bir şey yok. Rahatladık” dedi.

Hozan Tebo da, Türk askerinin bölgeye gelmesiyle rahatladıklarını belirterek, Afrin’in emniyetli hale geldiğini, millet rahat hareket etmeye başladığını söyledi.

Ali Hasan ise, teröristler ilçedeyken hayatlarının mahvolduğunu anlattı. Türk askerinin gelmesiyle her şeyin değiştiğini aktaran Hasan, hallerinden çok memnun olduklarını dile getirdi.

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir