Türkiye

Afrin’de teröristlerin zulmünden kaçan imam yaşadıkları şiddeti anlattı

Afrin’de dini inançları nedeniyle gördüğü şiddetten kaçan Kürt imam Muhammed Çilo, örgütün camiye ayakkabılarıyla girdiğini, hatta Kur’an-ı Kerim cüzlerini yırttığını söyledi.

Afrin halkı, dini inançları nedeniyle eli kanlı terör örgütü PYD/PKK’nın baskısı altında.

O baskılara maruz kalanlardan biri de, PYD/PKK’nın başına ödül koyduğu Afrinli Kürt imam Muhammed Çilo.

Afrin’de imamlık yaparken, terör örgütünün tehditlerinden kaçarak Halep’e dönen Çilo, yaşadıkları şiddeti anlattı:

“Ben namazdayken baskın yaptılar, camiye ayakkabılarıyla girdiler. Çocukları eve gönderdiler ve Kur’an-ı Kerim cüzlerini yırttılar. Bana, kendilerini övmem şartıyla imamlık yapmama izin vereceklerini söylediler. ben, ‘dinimiz neyi emrediyorsa ve hakikat neyse, onu söylerim’ dedim.”

Terör örgütü, köydeki kız çocuklarına Arapça öğretilmesini ve din dersi verilmesini de engelledi.

Çilo sadece baskı yapmayan terör örgütünün halkın ürününlerini yağmaladığından da bahsediyor.

“Halkın mahsulü 50 teneke zeytinyağının 30 tenekesine el koyuyor. Paraları topluyorlar, gidip Avrupa’da ve dünyanın diğer yerlerinde yiyecekler. Ölen ve perişan olan da bizim zavallı halkımız.”

Afrinli imam, terör örgütünün tehditleri nedeniyle, ilçeden ayrılmak zorunda kaldı. Daha sonra da örgüt tarafından bozguncu ilan edildi, başına 25 bin dolar ödül kondu. İmam Çilo, Afrin halkını, terör örgütüne karşı gösteri yapmaya çağırdı.

Kaynak: TRT Haber

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir