Gündem

Afrin’de kıskaçtaki YPG/PKK’nın çaresizliği terörist itirafında

Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatı’ndan kaçan terörist, Türk ordusu karşısında YPG/PKK’nın hiçbir şansı olmadığını kabul etti.

Aslan AilemTürk Silahlı Kuvvetleri’nin, sınır güvenliğini sağlamak ve Suriye’nin Afrin kentinin PKK/KCK/PYD-YPG’li ve DEAŞ terör örgütlerinden arındırılması amacıyla başlattığı Zeytin Dalı Harekatı 28. gününde de başarıyla devam ediyor.

Terör örgütü YPG/PKK’nın Zeytin Dalı Harekatı ile nasıl köşeye sıkıştığı İngiliz The Times gazetesinde yayımlanan Çin kökenli İngiliz Huang Lei’nin itirafıyla gözler önüne serildi.

Lei, Afrin’de terör örgütü YPG’ye gönüllü olarak katılan beş İngiliz’den biri.

Yanındaki 15 yabancı teröristle birlikte, ilk çatışmada kaçtıklarını itiraf etti. Nedeni, Türk ordusunun bölgedeki ezici üstünlüğü.

YPG’li birkaç bin savaşçının Türk ordusu karşısında hiçbir şansı olmadığını söyleyen Huang Lei, “Tankları, zırhlı araçları, jetleri ve uyduları var.” sözleriyle Türkiye’nin ezici üstünlüğünü kabul etti.

“Türkiye büyük bir ülke. Zaman alsa da, bir gün savaşı kesinlikle kazanacaklar.” diyerek, örgütün içinde bulunduğu çaresizliği ifade etti.

Kaynak: TRT Haber

trt.tv

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir