Gündem

Afrin operasyonu ne zaman bitecek ?

Afrin operasyonuna çoğunluğu Kürtler’den oluşan binden fazla ÖSO’cu gönderen Hamza Tümeni Komutanı Seyf Ebubekir SABAH’a konuşarak, “Cinderesi bitti, sıra Afrin’de. Bekle bizi Afrin. Türk kardeşlerimizle birlikte omuz omuza, sırt sırta savaşıyoruz. Oradaki kardeşlerimizi teröristlerden kurtarmak için gidiyoruz. Afrin’i teröristlerin işgalinden kurtaracağımız günler artık çok yakın” diye konuştu.

Çoğunluğu Türkmen savaşçılardan oluşan Fatih Sultan Mehmet Tümeni Komutanı Mahmut Süleyman Zengin ise, “Afrin’de teröristlerin ellerindeki kaleler bir bir düşüyor. Şimdi sırada Afrin var. Cinderesi’nin düşmesiyle birlikte Afrin ile aramızda hiçbir engel kalmadı. Bekle bizi Afrin seni kurtarmaya geliyoruz” dedi.
SABAH, teröristlerin işgalinden kurtarılan Afrin’deki 6 büyük yerleşim biriminden biri olan Şeran Beldesi’ne girdi.

Zeytin Dalı’nın başlamasıyla birlikte PKK/YPG/ DEAŞ’lı teröristler bölgede yaşayan sivilleri zorla Afrin şehir merkezine götürmüş. Beldenin merkezini kemer şeklinde mevzilerle dolduran teröristler, yollar boyunca da büyük siperler kazmış.

3089 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ, 157 BÖLGE TEMİZLENDİ
Daha önce sırasıyla Bülbül, Racu, Şeyh Hadid, Şeran beldelerini terörden temizleyen Mehmetçik, Cinderesi ilçesini kontrol altına alarak Afrin’e bir adım daha yaklaştı. Mehmetçik’in şimdiki hedefi ise Afrin’in 6’ncı ve son beldesi olan Mabatlı.

Zeytin Dalı’nda dün itibariyle etkisiz hale getirilen terörist sayısı ise 3 bin 89 oldu. YPG/PKK-DEAŞ’ın işgalindeki Afrin’de 5’i belde merkezi, 122’si köy, 30’u kritik nokta olmak üzere toplam 157 bölge de kontrol altına alındı.

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir