Türkiye

Adalet Bakanlığından Tamince’ye verilen takipsizlik kararına itiraz

UHA HABER / Adalet Bakanlığı, Fettah Tamince’ye yönelik yürütülen FETÖ soruşturmasında verilen takipsizlik kararına itiraz etti.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı, Fettah Tamince hakkında yürütülen FETÖ soruşturmalarında takipsizlik kararı vermişti.

Adalet Bakanlığı Yargıtay’a itirazda bulunarak, takipsizlik kararının kamu yararına bozulmasını istedi.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, itirazı yerinde görürse konuyu ilgili dairesine sevk edecek. İtiraz kabul edilirse Tamince hakkındaki dosya yeniden görülmeye devam edebilir.

ANKARA, TRT Haber, UHA Haber Ajansı

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir