Şehir Haberleri

Aç kalan teröristlerin 2 genci rehin alıp erzak temin ettiği ortaya çıktı

trt.tv

Giresun kırsalında aç kalan PKK’lıların, mantar toplayan iki genci rehin alıp erzak temin ettikleri belirlendi.

Giresun’da son dönemde artan operasyonlarla köşeye sıkışan örgüt üyeleri Karadeniz kırsalında aç kalınca vatandaşlara yönelik zor kullanmaya ve rehin alma girişimlerinde bulunmaya başladı.

Teröristler Alucra kırsalında mantar toplayan 2 kişiyi rehin aldı

Köşeye sıkıştılar, aç kalınca da vatandaşlara zor kullanmaya başladılar. 12 Eylül’de Giresun Yağlıdere’de sıcak çatışma sonrası kaçan teröristler, Alucra ilçesinde ortaya çıktı.

Bölücü terör örgütü mensupları, Alucra ilçe kırsalında mantar toplayan iki genci silah zoru ile rehin aldı, erzak temin etti. İhbar etmemeleri konusunda tehdit edilen gençler, daha sonra serbest kaldı.

Olayın ortaya çıkmasının ardından, güvenlik güçleri bölgede operasyon başlattı.

Evinden erzak alan teröristleri bildirmeyen imam açığa alındı

Öte yandan Alucra ilçesi Aydınyayla köyüne gelen 2 terörist, iddiaya göre, köyün imamı H.K’yı tehdit ederek evinden erzak aldı. Olay, günler sonra imamın oğlu A.K’nin ihbarı ile ortaya çıktı. Olayı güvenlik güçlerine bildirmediği için hakkında yasal işlem başlatılan imam açığa alındı.

Alucra’da PKK’lılara yardım ettiği iddiasıyla bir kişi tutuklandı

Terör örgütü PKK mensuplarına yardım ve yataklık yaptıkları iddiasıyla köyde 2 kişi gözaltına alındı. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden F.Ö tutuklandı, A.K ise adlî kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kaynak: TRT Haber

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir