Kültür-Sanat

ABU Şarkı Festivali 2 Ekim’de Aşkabat’ta düzenlenecek

Her yıl dünyada milyonlarca kişinin takip ettiği Asya-Pasifik Şarkı Festivali, 2 Ekim’de Türkmenistan’da düzenlenecek.

Kültürlerin ve dostluğun buluştuğu ABU Şarkı Festivali, bu yıl 7. kez düzenlenecek.

2015 yılında Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenen festivalin bu yılki adresi Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat.

Festivalde Türkiye, bestesi Metin Özülkü’ye ait “Kimin Umrunda” şarkısıyla temsil edilecek. Eseri genç sanatçılar Güliz Ayla ve Bahadır Tatlıöz seslendirecek.

Genç sanatçıların seslendirdiği şarkıya, festivalde milyonların beğenisine sunulmak üzere İstanbul’un eşsiz manzaralarını yansıtan bir de klip çekildi.

Festivalde yarışmacı kültürden çok ülke kültürlerinin yansıtıldığını söyleyen TRT Müzik Kanalı Koordinatörü Süleyman Bektaş, “TRT Müzik Kanalı olarak biz organizasyonda yer alıyoruz. Festivalde bir kültürel zemin var. Milli ve bu topraklara ait bir takım duyguları yansıtacak bir müzik eseri ortaya çıksın diye düşündük. Ortaya çıkan bu eser bizi ziyadesiyle memnun etti.” ifadeleri kullandı.

Eserin bestekarı Metin Özülkü ise herkesin elini taşın altına koyduğunu ifade ederek, “Hakikaten ortaya güzel bir şey çıktı. İnşallah ülkemizi çok güzel bir şekilde temsil edeceğiz” dedi.

ABU Şarkı Festivali, 2 Ekim’de 15 ülkeyle aynı anda canlı yayında TRT Müzik ekranlarında olacak.

Kaynak: TRT Haber

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir