Dünya

ABD’li Senatör McCain’den Trump’a ağır suçlama

ABD’li Senatör John McCain, ABD Başkanı Donald Trump’ı ‘uluslararası tiranlara övgüler yağdırarak, Amerikan değerlerinin arkasında duramadığı’ suçlamasıyla eleştirdi.

Aslan AilemABD’li Senatör John McCain, yeni kitabı The Restless Wave’de (Huzursuz Dalga) ABD Başkanı Donald Trump’a çeşitli suçlamalar yöneltti. Trump için “Uluslararası ‘tiranlara’ övgüler yağdırıyor, medyayı halkın gözünde küçük düşürüyor, insan haklarını göz ardı ediyor ve mültecileri aşağılıyor” diyen McCain, ABD Başkanı’nın Amerikan değerlerinin arkasında duramadığını söyledi.

“Yağcılık onun arkadaşı, eleştiri onun düşmanı”

McCain’in 22 Mayıs’ta yayınlanacak olan kitabında “Başkan Trump’tan ne bekleneceğini bilmek zor, onun için meşru olanın ne olduğunu bilmek zor. Yıkamacılık yağlamacılık onun arkadaşı, eleştiri onun düşmanı. Dünya bizden insanlığın durumuyla ilgilenmemizi bekliyor. Bu itibarla gurur duymalıyız. Başkanın bunu anladığından emin değilim” ifadeleri yer alıyor.

McCain halen beyin kanseriyle mücadele ediyor olsa da Cumhuriyetçi Parti’de dış politika konusunda en güçlü seslerden biri olarak tanınıyor.

Kaynak: Reuters

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir