Dünya

ABD’li Kongre Üyesi Yargı Yolunda

Kalk Gidelim Başlıyor!

New York eyaletinden Cumhuriyetçi Kongre üyesi Christopher Collins hakkında borsa sahtekarlığı suçlamasıyla iddianame hazırlandı.

Ege'nin HamsisiCollins, yasadışı borsa ticareti yapmak için bir biyoteknoloji şirketi hakkında içerden bilgi alıp kullanmakla suçlanıyor.

Kongre üyesi hakkındaki iddianame New York’ta açıklandı.

İddianamede Collins’le birlikte biri oğlu diğer iki kişiye de komplo, elektronik sahtekarlık ve diğer suçlamalar yöneltiliyor.

Savcılar, suçlamaların, merkezi Avustralya’nın Sydney kentinde bulunan ve Yeni Zelanda’da da ofisleri olan bir biyoteknoloji şirketi hakkında içerden bilgi toplama çabasıyla ilgili olduğunu belirtiyor.

İddianameye göre, davalılar Innate Immunotherapeutics Limited tarafından yürütülen testlerin sonuçları hakkında erken bilgi almaya çalıştı.

Şirket, İkincil İlerleyici MS olarak bilinen sinir sistemi hastalığının tedavisi için bir ilaç geliştirdi.

Kongre üyesi Collins hakkındaki suçlamaları reddetti.

NEW YORK, VOA, UHA HABER

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir