Gündem

ABD’li heyet Patriotlar için Türkiye’ye geliyor

UHA Haber / Amerika Birleşik Devletleri’nin Türkiye’ye Patriot hava ve füze savunma sistemi satma teklifinden sonra müzakereler için 15-16 Ocak’ta ikinci kez Ankara’ya heyet geliyor.

Mustafa Kemal ATATÜRKAmerika Birleşik Devletleri’nin  Savunma Bakanlığı heyeti, Savunma Sanayi Başkanlığı’nda görüşmelerde bulunacak. Görüşmede, Dışişleri Bakanlığı’ndan da yetkililer yer alacak.

ABD heyetinin 3 Ocak’ta Ankara ziyaretinde gündeme getirdiği 3,5 milyar dolarlık Patriot teklifi değerlendirilecek.

Washington, bu süreçte Türkiye’nin Rusya’dan S-400 füze savunma sistemi almaktan vazgeçmesini de talep ediyor. Ankara ise kararlılığını sürdürüyor.

“ABD heyetine teknik bir sorun olmayacağı anlatılacak”

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, S-400’lerin F-35 teknik konularıyla uyuşamayacağı yönünde iddiaları değerlendirmiş, “ABD heyetine teknik bir sorun olmayacağı anlatılacak. Aynı zamanda Türkiye’nin S-400 alımını Patriot alımından farklı bir noktaya koyduğu da tekrar ifade edilecek.” demişti.

Kaynak: TRT Haber

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir