Dünya

ABD ve Fransa’dan dijital vergide geri adım

3'te 3 Tarih banner

UHA HABER / Fransa, ABD ile gerginliğe sebep olan internet devlerine dijital vergilendirme uygulamasını askıya alıyor. Fransa’nın bu adımına karşılık ABD de Fransız ürünlerine getirilecek ek vergilerden vazgeçecek.

Fransa Ekonomi bakanı Bruno Le Maire, Amerikan Hazine Bakanı Steven Mnuchin ile Davos zirvesindeki görüşmelerinde anlaşmaya vardıklarını açıkladı.

Anlaşmaya göre, Google, Amazon, Facebook, Apple, Instagram gibi firmalara Fransa’da elde ettikleri gelir üzerinden yüzde 3 vergi alınması Aralık ayına ertelendi.

Fransız Ekonomi Bakanı Le Maire, uluslararası bir anlaşma yapılana kadar söz konusu vergilerin tamamen kaldırılmayacağının altını çizdi.

ABD ek vergileri kaldıracak

Fransa’nın bu adımına karşılık ABD de Fransız ürünlerine getirilecek ek vergilerden vazgeçecek.

ABD Başkanı Donald Trump Davos zirvesinde , Amerikan internet devlerine yönelik vergilerin devam etmesi halinde Avrupa Birliği’nden gelen otomobillere ek vergi uygulayacağını belirtmişti.

[UHA Haber Ajansı, 23 Ocak 2020]

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma Payitaht “Abdülhamid”den sonra TRT 1 Ekranlarında..

Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN 15-03-1974 yılında Kocaeli’nin Kartepe ilçesi Eşme mahallesinde dünyaya geldi. İlkokulu Eşme İlkokulu, orta okulu İzmit Ortaokulu, lise öğrenimini İzmit Lisesinde tamamladı. Üniversiteyi Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler tanıtım ve reklamcılık bölümünden mezun oldu. Basın meslek hayatına 1992 yılında Yeni Doğuş gazetesinde başlayan Mustafa Salman; 1993 yılında Sabah gazetesinde çalışmaya başladı. Salman basın meslek hayatına sırasıyla Yeni Doğuş, Sabah gazetesi, ATV, Show TV, Yavuz TV ve birçok dergi gazetede muhabir ve yazarlık yaptı. Mustafa Salman kısa adı UHA HABER olan Uluslararası Haber Ajansı genel yayın yönetmeni ve yayın kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Birçok sivil toplum örgütünde görevleri bulunan Mustafa Salman; üç dönemdir Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri federasyonu yönetim kurulu üyesi ve Basın-Medya İletişim sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Uzun yıllar Türkiye Televizyon Muhabirleri Derneğinde yönetim kurulu üyeliği ve genel sekreterlik yapan Salman; Kocaeli Gazeteciler cemiyeti üyeliği, Kartepespor yönetim kurulu üyesi ve Kartepe Galatasaraylılar derneği genel sekreteri olarak görev yapmaktadır. Mustafa Salman ayrıca Kocaelisporlular derneğinde yönetici ve basın sözcülüğü görevini de icra etmiştir. Evli ve iki çocuk babası olan Salman’ın basın meslek hayatında birçok ödülü bulunmaktadır…
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir