Dünya

ABD ve Çin ticaret savaşı görüşmelerine başlıyor

UHA HABER / ABD ve Çin, ticaret savaşına çözüm arayışıyla bir kez daha masaya oturuyor. Washington’daki görüşmelerde kapsamlı bir anlaşma sağlamaları beklentisi düşük.

Reuters‘in haberine göre, Washington ve Pekin’i karşı karşıya getiren ticaret savaşı, 15 aydır devam ediyor.

İthal mallara ek gümrük vergisi koymanın elde koza dönüştüğü ticaret savaşı, misillemelerle giderek şiddetlendi.

Ticaret savaşına çözüm aranan görüşmelere bu kez, Washington ev sahipliği yapıyor.

Ancak görüşmelerden kapsamlı bir anlaşma çıkması beklenmiyor.

Daha fazla vergi gelebilir

Görüşmelerin sonuçsuz kalması, daha fazla ek gümrük vergisinin uygulamaya konması anlamına geliyor.

Böyle bir durumda, 15 Aralık itibariyle Amerika Birleşik Devletleri’nin Çin’den ithal ettiği malların neredeyse tamamına ceza niteliğinde gümrük vergisi uygulanacak.

Bu noktada Washington’dan gelen açıklama dikkat çekici.

Amerikan Ticaret Bakanı Wilbur Ross, “Her ne kadar tercih etmesek de ek gümrük vergileri Çin’i kaygılarımızı dikkate almaya zorluyor” dedi.

WASHINGTON, UHA Haber Ajansı

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL 1990 yılında Bingöl’de dünyaya geldi. İlköğretiminin ilk iki yılını Bingöl’ün Sancak beldesinde okuduktan sonra İlköğretiminin geri kalanına İstanbul’da devam etti. 2007 yılında Erenköy Kız Lisesi’nden mezun oldu. 2009 yılında girdiği üniversite sınavında Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünü kazandı. Üniversite yılları boyunca İzmit Belediyesi’nin Sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. 2012 senesinde Haber7.Com’da stajını yaptı. 2015 yılının Nisan ayında çalışmalarına başlayan Neoldu.Com’un ilk editör kadrosunda yer bulan Basayoğul, birçok alanda araştırma haberlerine imza attı.. 2017 yılında Neoldu.com’daki işinden ayrıldı. Şuanda (UHA) Uluslararası Haber Ajansı'nda Araştırma Haberciği çalışmalarına devam eden Basayoğul, Fotoğrafçılığa olan ilgisinden dolayı Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü de okudu. Bugüne kadar yaptığı Araştırma Haberler ile adından söz ettiren Kader Basayoğul, güzel sanatlara da olan hayranlığından, ileri düzeyde fotoğrafçılık kursuna devam ediyor,
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir