Dünya

ABD, Suriye’deki askeri varlığını tamamen sonlandırmayı planlıyor

ABD’li bir üst düzey yetkili, Amerika Birleşik Devletleri’nin Suriye’deki tüm askeri varlığını geri çekmeyi planladığını açıkladı.

tüha haber kiev haberleri ile ilgili görsel sonucuIŞİD’le mücadele kapsamında‘ bu ülkede bulunduğu belirtilen Amerikan güçlerinin geri çekilmesi planının gerçekleşmesi halinde, gerek ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun, gerekse Savunma Bakanı Jim Mattis’in ‘IŞİD bir daha kendini toparlayamaz olana kadar Suriye’de uzun süreli kalınmalı’ yönündeki çağrıları da çürümüş olacak.

Washington’dan gelen bu açıklama, Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın “ABD’nin Suriye’deki askeri varlığı barışın tesisinin önünde tehlikeli bir engel teşkil etmeye başladı. ABD’nin Suriye’deki varlığı yasa dışı.” yönündeki çıkışının ardından gelmesi dikkati çekti.

EuroNews, UHA HABER

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir