Avrupa

ABD Başkanı Trump: Türkiye ile Suriye konusunda işbirliği geliştirilmeli

 

ABD Başkanı Donald Trum, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile telefonda görüştü. Trump, Suriye’de Türkiye ile işbirliğinin yoğunlaştırılması çağrısında bulundu.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a yaptığı telefon görüşmesinde, Türkiye ile Suriye’de yapılan iş birliğinin arttırılması gerekliliğini vurguladığı belirtildi.

İki liderin telefonla görüşmesinde İngiltere-Rusya arasında patlak veren casus krizi de vardı.

Görüşmenin ayrıntılarını Beyaz Saray duyurdu. Washington – Paris hattında gerçekleşen telefon görüşmesinde Suriye gündeme geldi.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump, Macron’a “Suriye’de Türkiye ile iş birliği geliştirilmeli” çağrısında bulundu.

Casus krizi de liderlerin gündemindeydi. İki lider, Çift taraflı Rus casusun kızıyla zehirlenmesine ilişkin iddialar konusunda, Batı’nın İngiltere’nin yanında yer almasına desteklerini yineledi.

Görüşmede ayrıca, Trump ve Macron’un ABD ile Avrupa Birliği arasındaki ticari ilişkileri ve Çin’in “adil olmayan” ticari faaliyetlerini ele aldıkları kaydedildi.

Kaynak: TRT Haber

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir