Dünya

ABD Avrupa’ya İran İçin Heyet Gönderecek

Heyet, nükleer anlaşmadaki eksikliklerin ne şekilde ele alınacağını, ayrıca İran’ın nükleer programıyla ilgili olmayan diğer faaliyetlerine karşı mücadelede nasıl işbirliği yapılacağını ele alacak.

Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, ile ilgili görsel sonucu

Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, İran’la yapılan uluslararası nükleer anlaşmayı ve İran’ın Ortadoğu’daki faaliyetlerini görüşmek üzere Avrupa’ya diplomatlardan oluşan bir heyet göndermeye hazırlandığını açıkladı.

Heyet, nükleer anlaşmadaki eksikliklerin ne şekilde ele alınacağını, ayrıca İran’ın nükleer programıyla ilgili olmayan diğer faaliyetlerine karşı mücadelede nasıl işbirliği yapılacağını ele alacak. Tillerson bu faaliyetlere örnek olarak İran’ın Yemen’e ve başka yerlere silah sevkiyatını gösterdi.

Başkan Yardımcısı Mike Pence ile ilgili görsel sonucu

Başkan Yardımıcısı Mike Pence de İsrail ziyareti sırasında Meclis’te yaptığı konuşmada İran’la varılan anlaşmanın ABD tarafından tam bir “felaket” olarak görüldüğünü söylemiş ve Başkan’ın bundan sonra anlaşmanın İran tarafından tam uygulandığına dair “onay vermeyeceğini” kaydetmişti.

Pence, İran’ın nükleer ve balistik füze programına etkili kısıtlamalar getirmek konusunda kararlı olduklarını söylemiş ve ilerleyen aylarda ABD’nin anlaşmadan çekilebileceğini sözlerine eklemişti.

trt.tv

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir