Avrupa

AB liderleri Türkiye’ye ziyaret planlıyor

Avrupa Birliği devlet ve hükümet başkanları Brüksel’de gerçekleşen zirvenin 2. gününde göç, güvenlik ve Euro Bölgesi’nin geleceğini tartışıyor.

Avrupa Birliği Konseyi’nde Euronews’in edindiği bilgilere göre Avrupa’dan Türkiye’ye devlet ve hükümet başkanı seviyesinde ziyaretler planlanıyor.

Aleksis Çipras ile ilgili görsel sonucu

Türkiye’ye gidecek liderlerin isimleri henüz kesinleşmezken Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’ın Türk yetkililer ile yakın zamanda görüşeceği gelen bilgiler arasında.

Görüşmelerin sadece göç konusuna odaklı olmayacağı, enerji, terörle mücadele ve daha birçok konuyu kapsayacağı ifade ediliyor.

AB, Türkiye’ye yapılan sığınmacı anlaşmasını korumaya çalışıyor

Mülteci akınına çözüm arayan Avrupa Birliği, Mart 2016 tarihinde çareyi Türkiye ile sığınmacı anlaşması üzerinde mutabık kalmıştı.

Uluslararası kamuoyunun tepkisini çeken bu durum, Türkiye üzerinden Yunanistan’a geçen sığınmacı sayısını yüzde 80 oranında düşürdü.

Bu sürecin devamını isteyen Avrupa Birliği, Türkiye ile yapılan anlaşmayı korumanın yollarını arıyor. Ekim 2014 tarihli “Geri Kabul Anlaşması”nın İmzalanması Türkiye ile AB arasındaki işbirliğinin kilometre taşı olarak görülüyor.

KAYNAK : Euronews, UHA HABER

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir